Te dwie funkcje systemu iOS 17 pojawią się dopiero w 2024 roku

Apple udostępniło ostatnią dużą aktualizację systemu iOS 17 w tym roku, oznacza to, że na te dwie zapowiadane funkcje otrzymamy dopiero w przyszłym roku.

iOS 17 preview

Teraz, gdy uaktualnienie systemu iOS 17.2 zostało oficjalnie wydane, i poza aktualizacjami zawierającymi ewentualną naprawę błędów, Apple zakończyło aktualizację iOS 17 w tym roku. Oznacza to, że dwie funkcje, które miały zostać uwzględnione pod systemem iOS 17 w 2023 roku, zostały oficjalnie przesunięte na 2024 rok. Jedna z nich to współdzielenie list odtwarzania w aplikacji Apple Music, która umożliwi użytkownikom Apple Music zapraszanie innych do dodawania utworów do playlist, zmiany kolejności, usuwanie utworów z listy i reagowanie na utwory w interfejsie „Teraz odtwarzane” za pomocą emoji.

Jednak Apple poczuło się zmuszone do opóźnienia współdzielonej listy odtwarzania w Apple Music, ponieważ obawiał się, że niektórzy użytkownicy systemu iOS nadużyją tej funkcji lub wykorzystają ją do spamowania innych użytkowników iOS.

Wczesne wersje beta systemu iOS 17.2 zawierały tę funkcję, której brak był widoczny już w wersji iOS 17.2 RC. Wczoraj wydano iOS 17.2 również bez tej funkcji. Oficjalna lista nowych funkcji dostępnych pod systemem iOS 17 zawiera teraz przypis przy współdzielonej liście odtwarzania Apple Music z informacją: „Aktualizacja pojawi się w 2024 roku”.

Współdzielenie playlist w Apple Music oraz AirPlay w hotelach pojawi się pod iOS 17 w 2024 roku
Współdzielenie playlist w Apple Music oraz AirPlay w hotelach pojawi się pod iOS 17 w 2024 roku

Na rok 2024 przesunięto także funkcję AirPlay w hotelach. Apple wyjaśnia tę funkcję, w ten sposób: „Bezpiecznie i prywatnie ciesz się treściami na dużym ekranie w wybranych hotelach, po prostu skanując unikalny kod QR na telewizorze zgodnym z AirPlay w swoim pokoju”.

Podobnie jak wspomniana wcześniej opóźniona funkcja Apple Music, przypis na liście nowych funkcji pod systemem iOS 17 wskazuje, że AirPlay w hotelach pojawi się w aktualizacji w 2024 roku.

Choć na dodanie wspólnej playlisty w Apple Music i funkcji AirPlay w hotelach będziesz musiał poczekać do przyszłego roku, możesz dodać pozostałe nowe funkcje systemu iOS 17.2, w tym aplikację Dziennik.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Phone Arena