BeReal dostało trochę nowości na koniec roku!

BeReal, który nadal istnieje, otrzymuje tagi, grupy prywatne i podsumowanie 2023 roku. Dodaje także klipy wideo podobne do Live Photos firmy Apple.

Funkcja BTS (Behind the Scenes) w aplikacji BeReal - Your Friends for Real
Funkcja BTS (Behind the Scenes) w aplikacji BeReal – Your Friends for Real

W aplikacji BeReal, która zdobyła nagrodę Apple App of the Year 2022 na iPhone’a, wprowadzono kilka nowych funkcji. Firma stara się wyróżnić swoją platformę, zachęcając do spontanicznej autentyczności poprzez losowo rozmieszczone dwuminutowe okna na zrobienie sobie selfie. Teraz dodaje funkcję podobną do Live Photos firmy Apple. Ponadto grupy, tagi i podsumowania roku 2023 dostępne tylko na zaproszenie są już w drodze na platformę „Your friends for real”.

Behind the Scenes (BTS) to funkcja BeReal związana z funkcją przypominającą zdjęcia na żywo. Podobnie jak wersja Apple’a, BTS przechwytuje wideo przez kilka sekund przed zrobieniem statycznego zdjęcia. Po opublikowaniu Twoi znajomi mogą nacisnąć dłużej na zdjęcie, aby wyświetlić krótki klip wideo. BTS to funkcja opcjonalna, więc nikt nie powinien dać się w nią wciągnąć niechcący, i można ją wyłączyć w dowolnym momencie.

RealGroups to grupy dostępne tylko na zaproszenie. W nowych społecznościach twórcy grup mogą zarządzać powiadomieniem „Tome to BeReal” (alarmującym, że czas zrobić zdjęcie), oferując użytkownikom po raz pierwszy pewną kontrolę nad podstawowymi funkcjami aplikacji.

RealGroups będzie także obsługiwać prywatne czaty i prywatne BeReals pomiędzy członkami grupy. Firma twierdzi, że jej klon Live Photos i grupy to „funkcje platformy, o które najczęściej prosiła społeczność”.

Podobnie jak Apple, Spotify, YouTube Music i różne platformy społecznościowe, BeReal zaoferuje podsumowanie 2023 roku. Wygląda na to, że nie odchodzi daleko od utartych ścieżek, a firma określiła to jako „niestandardowe doświadczenie, które użytkownicy mogą nagrywać i udostępniać, gdziekolwiek chcą” wraz z promocyjnymi hashtagami.

Wreszcie, nowa funkcja tagowania w aplikacji umożliwia udostępnianie znajomych znajomym, aby mieć pewność, że zobaczą Twoje codzienne selfie. Osób do wyboru powinno być mnóstwo, bo BeReal twierdzi, że jego platforma ma obecnie ponad 25 milionów aktywnych użytkowników dziennie.

Aplikację BeReal pobierzesz ze swojego sklepu z aplikacjami na iOS-a i Androida):

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BeReal | Engadget