W aplikacji PKP Intercity kupisz teraz wybrane bilety okresowe!

Od 21 listopada 2023 roku pasażerowie korzystający z aplikacji mobilnej PKP Intercity mogą w niej kupić wybrane warianty biletów okresowych wraz z pobraniem do nich rezerwacji.

Aplikacja mobilna PKP Intercity została wprowadzona rok temu i jak informuje spółka cieszy się bardzo dużą popularnością. Niedawno przewoźnik sprzedał dwumilionowy bilet za jej pośrednictwem. Niezmiennie trwa także jej rozbudowywanie o kolejne funkcje, aby przynosiła optymalne rozwiązania dla pasażerów. Tym razem za jej pośrednictwem narodowy przewoźnik umożliwia zakup biletów okresowych. Dotyczy to m.in. biletów miesięcznych, kwartalnych, tygodniowych, w tym także opcji Promo Odcinkowego Miesięcznego.

Przeczytaj także: W aplikacji PKP Intercity sprzedano już milion biletów!

Bilety odcinkowe można zakupić poprzez system e-IC, teraz poprzez aplikację, a także za pośrednictwem kas i biletomatów. Bilety PKP Intercity są dostępne także w kasach innych przewoźników tj. POLREGIO sp. z o.o., Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o., Kolei Śląskich, Kolei Małopolskich oraz Arrivy RP. Z nowych możliwości aplikacji skorzystają także osoby, które są uprawnione do ulgowych usług transportowych (UUT) w wymiarze rocznym bądź kwartalnym.

Wprowadzone udogodnienie z pewnością zainteresuje także osoby decydujące się na wyjazdy typu city break poza godzinami szczytu, ale nie mających w pełni sprecyzowanych planów. Mowa oczywiście o ofertach Multiprzejazd i Multiprzejazd Max. Od teraz zakup na spontaniczną podróż można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej.

Obie oferty to bilety ważne od północy we wtorek do godziny 24:00 w czwartek, zarówno w 1. jak i 2. klasie. Oferta Multiprzejazd obejmuje nielimitowane podróże przy przejazdach pociągami TLK i IC. Z kolei Multiprzejazd MAX to nielimitowane przejazdy wszystkimi pociągami PKP Intercity. Dzięki tym ofertom w zamian za jeden bilet pasażer zyskuje dowolną liczbę przejazdów i znaczne oszczędności.

Multiprzejazdy to przede wszystkim wygoda i komfort. Nie trzeba każdorazowo pamiętać o kupowaniu biletu na kolejne przejazdy pociągami. Wyjątek stanowi konieczność pobrania rezerwacji miejsca do siedzenia, zakup rezerwacji miejsca w strefie wygody lub dopłaty do pociągu EIP.

Bilety okresowe w aplikacji PKP Intercity
Zakup biletów okresowych w aplikacji PKP Intercity

W aplikacji można nabyć bilety nie tylko na przejazdy krajowe, lecz także międzynarodowe. Płatności w aplikacji odbywają się za pomocą Apple Pay, Google Pay, kart płatniczych oraz systemu BLIK. Bilety na przejazd PKP Intercity można pobrać w formie pdf oraz dodać do kalendarza. Pomocnym narzędziem jest także wyszukiwanie celu podróży z funkcją metastacji. Ponadto podróżni korzystający z aplikacji PKP Intercity mają także możliwość graficznej rezerwacji miejsc, co pozwala wybrać im dokładne miejsce, w którym chcą spędzić swoją podróż.

Od teraz w aplikacji istnieje możliwość pobrania rezerwacji do biletów zakupionych w systemie e-IC 1.0. Trwają także prace nad tym udogodnieniem w nowej wersji systemu e- IC 2.0. uruchomionej w październiku tego roku.

Oficjalną aplikację mobilną PKP Intercity pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PKP Intercity