W aplikacji PKP Intercity sprzedano już milion biletów!

Od momentu uruchomienia została pobrana ponad 650 tys. razy w sklepach Google Play oraz App Store, a za jej pośrednictwem przewoźnik sprzedał już milion biletów.

Statystyki: milion biletów sprzedanych w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Aplikacja mobilna PKP Intercity została wdrożona na początku tego roku. Zaledwie po 7 miesiącach od oddania jej do użytkowania padł milionowy zakup biletu. Narzędzia takie jak aplikacje mobilne cieszą się dużym zainteresowaniem. Tylko od początku funkcjonowania aplikacji PKP Intercity została ona pobrana ponad 650 tys. razy.

Narodowy przewoźnik stale rozwija swoją aplikację dodając do niej kolejne funkcjonalności. W aplikacji można nabyć bilety nie tylko na przejazdy krajowe, ale również międzynarodowe, a zakupienie ich jest prostsze niż kiedykolwiek dzięki płatnościom przez Apple Pay, Google Pay, karty płatnicze oraz system BLIK.

Bilety na przejazd PKP Intercity można także  pobrać w formie pdf oraz dodać do kalendarza. Innym pomocnym narzędziem jest wyszukiwanie celu podróży z funkcją metastacji. To znaczne udogodnienie dla pasażerów, dzięki któremu w wyszukiwarce nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji. Wystarczy wpisać wyłącznie nazwę miejscowości gdzie rozpoczyna i kończy się podróż, a system pokaże wszystkie dostępne połączenia.

W aplikacji mobilnej podróżni zyskali także możliwość graficznej rezerwacji miejsc, co pozwala wybrać im dokładne miejsce, w którym chcą spędzić swoją podróż.

Bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity można kupić na wielu popularnych platformach. Od początku współpracy w serwisie Koleo zakupiono już ponad 3 mln biletów przewoźnika, w e-podroznik.pl – 866 tys. biletów, a w Skycash – 275 tys. biletów. Łącznie, za pomocą zewnętrznych zdalnych kanałów sprzedaży, pasażerowie zakupili ich już ponad 4 mln. Dodatkowo, od kwietnia bieżącego roku użytkownicy aplikacji Jakdojade mogą korzystać z nowej funkcji, która upraszcza proces zakupu biletów PKP Intercity – przekierowania do systemu sprzedaży przewoźnika.

Oficjalną aplikację mobilną PKP Intercity pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PKP Intercity