„Jak wynająć płatnego zabójcę?” – nowy dokument już na Vodylli!

Na platformie filmów dokumentalnych VODYLLA można już oglądać dwuczęściowy film dokumentalny „Jak wynająć płatnego zabójcę”. 

„Jak wynająć płatnego zabójcę?” film dokumentalny

Prezenterka radiowa i telewizyjna oraz vlogerka Yinka Bokinni zajmująca się tematyką kryminalną, sprawdza, czy morderstwo na zlecenie naprawdę jest na wyciągnięcie ręki. A jeśli tak, czy jesteśmy bezpieczni? Dziennikarskie śledztwo rozpoczyna od danych dostarczonych przez hakera, który włamał się na stronę Besa Mafia w darknecie, oferującą za odpowiednie wynagrodzenie w bitcoinach wyspecjalizowane usługi, w tym podpalanie, porwania, bicie, tortury i zabójstwo.

Obejrzyj też: Oglądaj dokument „Killing Michael Jackson” i serial „Nawiedzone miejsca” na Vodylli!

Znajduje setki maili od tzw. zwykłych ludzi, którzy chcą zamówić – jak pizzę – zabójców do usunięcia z tego świata setek złych macoch, zużytych kochanek, niewiernych mężów, starych żon, przyjaciół i kolegów z pracy dla zemsty lub pieniędzy. Potencjalne ofiary pochodzą z Brazylii, Iraku, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec…

Yinka Bokinni wędruje śladami osób z listy do uśmiercenia. Niektóre rzeczywiście zginęły, jak Ama Allwine zastrzelona we własnym domu. FBI pół roku wcześnie poznało groźby względem kobiety. Jak się okazało, ostatecznie za spust pociągnął oddany małżonek sfrustrowany brakiem skuteczności zabójcy z Besa Mafii. Gabe Scott, którego była żona Kristy Lynn Felkins zapłaciła w 2016 roku dwanaście bitcoinów zabójcy za pośrednictwem strony Besa Mafia, przeżył.

Besa Mafia, jak wiele innych witryn o podobnym profilu w ciemnej sieci, okazało się oszustwem, nastawionym na kradzież kryptowalut od naiwnych. Zabójcy trafiają w niewłaściwe miejsce, utykają w korku albo przerywają misję z innych zaskakujących powodów. Oszustwo oszustwem, ale przerażające są mordercze intencje zleceniodawców i powody dla których weszli ciemny, podziemny świat. Na dark web nikt nie trafia przypadkowo.

Obejrzyj zwiastun filmu dokumentalnego „Jak wynająć płatnego zabójcę?”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vodylla PL