AYANEO Retro Mini PC to minikonsola z Windowsem, która wygląda jak Macintosh

Ta malutka konsola do gier, przypominająca miniaturkę klasycznego komputera Macintosh firmy Apple, to właściwie mini PC z Windowsem.

Minikonsola do gier AYANEO Retro Mini PC AM01 na biurku

Nostalgia to bardzo silna emocja, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę udanych produktów „retro” sprzedanych na rynku w ostatnich latach. Stare marki gier nagle powracają, aby przenieść prawie zapomniane projekty do teraźniejszości, przypominając wspomnienia poprzednich pokoleń, jednocześnie wprowadzając dzisiejszych graczy w oldschoolowe doświadczenia. Podczas gdy niektóre z konsol retro tak naprawdę próbują ożywić przeszłość, to interesujące i dość urocze urządzenie o nazwie AYANEO Retro Mini PC AM01 może cieszyć dzięki przypomnieniu konstrukcji komputera Mac i elementom wewnętrznym komputera PC, które w połączeniu oferują nie tylko komputer do gier, ale także element dekoracyjny biurka.

W porównaniu do komputerów takich firm jak Atari i Commodore, wczesne komputery PC nie miały tak naprawdę zapadającego w pamięć designu, który pomógłby im przejść do historii jako kultowe komputery. Oryginalny Macintosh firmy Apple przyciągnął uwagę i wyobraźnię ludzi na temat tego, jak powinien wyglądać domowy komputer osobisty.

Oczywiście było to kilkadziesiąt lat temu, ale obrazy przetrwały próbę czasu i stanowią dowód ponadczasowego charakteru projektu. AYANEO, marka lepiej znana z przenośnych urządzeń do gier, wykorzystuje teraz ten niezwykle popularny projekt i nadaje mu dość ciekawy żywot.

Jako część linii koncepcyjnej AYANEO REMAKE, AYANEO Retro Mini PC AM01 przenosi stary projekt Maca do nowego urządzenia. Znajdują się w nim podstawowe elementy, które wyróżniły jeden z najwcześniejszych sukcesów Apple’a, oczywiście nieco zmodyfikowane, aby uniknąć potencjalnych kontrowersji. Jest tam charakterystyczny dok dla stacji dyskietek, a także kwadratowa tęczowa plakietka nawiązująca do starego logo Apple’a.

U góry znajduje się czarny prostokąt, który ma charakter czysto kosmetyczny i wskazuje, gdzie powinien znajdować się ekran. Nic tam jednak nie ma, co jest trochę rozczarowujące, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, biorąc pod uwagę sposób użytkowania mini PC.

Minikonsola do gier AYANEO Retro Mini PC AM01 (przód i tył)
Minikonsola do gier AYANEO Retro Mini PC AM01 (przód i tył)

W przeciwieństwie do komputera Mac, komputer AYANEO Retro Mini PC leży na „plecach”, a nie na stojąco, z tym czarnym prostokątem z tyłu. Dzieje się tak, ponieważ porty komputera są w rzeczywistości zlokalizowane na górze i na dole, więc aby były przydatne, muszą być ustawione poziomo.

Oczywiście ten produkt i tak jest konsolą do gier, a nie samodzielnym komputerem z wbudowanym wyświetlaczem, więc aby działał, musisz podłączyć do niego urządzenia peryferyjne. AYANEO Retro Mini PC działa pod systemem Windows 11, co, biorąc pod uwagę odwieczną rywalizację między komputerami Mac i PC, może być dla niektórych nieco obraźliwe.

Minikonsola do gier AYANEO Retro Mini PC AM01
Minikonsola do gier AYANEO Retro Mini PC AM01

AYANEO ma w przygotowaniu także inne projekty retro, w tym Retro Mini PC AM02, który nawiązuje do klasycznego projektu NES. Co ciekawe, ten ma funkcjonalny miniwyświetlacz, ponieważ można go używać w pozycji pionowej. Firma pracuje się także nad komputerem przenośnym, który przywróci konstrukcję z dwoma wyświetlaczami z nie tak starego Nintendo DS, chociaż praktyczny cel tego drugiego wyświetlacza nie został jeszcze ujawniony.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AYANEO | Yanko Design