Klasyki polskiego kina obejrzysz w CANAL+ online!

Bogatą ofertę serwisu CANAL+ online wzbogaciły właśnie kolejne tytuły – klasyki rodzimego kina z biblioteki Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Polskie Klasyki w CANAL+ online - „Marian, tu jest jakby luksusowo” (Kogel-Mogel)

Fani polskiej kinematografii będą mogli obejrzeć m.in. kultową SEKSMISJĘ, obsypaną nagrodami trylogię Krzysztofa Kieślowskiego TRZY KOLORY, filmowy portret Nikifora Krynickiego z wybitną rolą Krystyny Feldman MÓJ NIKIFOR czy nagrodzonego w Cannes CZŁOWIEKA Z MARMURU. Komedie, które wszyscy znają i kochają, filmowe interpretacje lektur, mocne klasyki – to wszystko w CANAL+ online.

Zobacz też: Na 35mm.online obejrzysz online polską klasykę

Filmy młodości naszej, naszych rodziców i dziadków. W założonej w 1949 roku, jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przez ponad 70 lat powstawały największe działa najważniejszych polskich filmowców.

Obrazy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Antczaka, Krzysztofa Kieślowskiego i Jerzego Hoffmana. Filmy-ikony doceniane i nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach: uhonorowany dwiema nagrodami specjalnymi na MFF w San Sebastián KRÓTKI FILM O MIŁOŚCI, nagrodzony Feniksem Europejskiej Akademii Filmowej KRÓTKI FILM O ZABIJANIU, nominowane do Złotych Globów w trzech kategoriach i nagrodzone sześcioma statuetkami na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji TRZY KOLORY: NIEBIESKI czy polscy kandydaci do Oscara® mistrza Andrzeja Wajdy — PANNY Z WILKACZŁOWIEK Z ŻELAZA i ZIEMIA OBIECANA.   

Biblioteka WFDiF to także ikoniczne komedie, które bawiły i wciąż bawią kolejne pokolenia Polaków.  Od najsłynniejszej polskiej satyry na słusznie minioną epokę MIŚ, przez KINGSAJZ SEKSMISJĘ z popisowymi kreacjami Jerzego Stuhra, dwie odsłony VABANK Juliusza Machulskiego z plejadą polskich gwiazd, po kultowe produkcje z początku drugiego tysiąclecia – CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ DZIEŃ ŚWIRA z fantastycznym Markiem Kondratem.

Nie można również nie wspomnieć o legendarnych ekranizacjach polskich epopei narodowych, w sam raz dla tych, którzy czują na karku oddech zbliżającej się matury – nominowanego do Oscara® i Złotej Palmy FARAONA Jerzego Kawalerowicza, przeniesionych na ekran przez Aleksandra Forda KRZYŻAKÓW, którzy w 1960 roku walczyli w Wenecji o Złotego Lwa, dramacie NOCE I DNIE Jerzego Antczaka uhonorowanym Srebrnym Niedźwiedziem i nominowanym do Oscara® czy LALCE Wojciecha Hasa, w której w Izabelę Łęcką wcieliła się zjawiskowa Beata Tyszkiewicz.

Wśród produkcji, które zasilały ofertę CANAL+ online nie zabrakło także klasyków polskiego kina sensacyjnego, jak PSY Władysława Pasikowskiego, po których Bogusław Linda zapisał się na zawsze w rodzimym kinie jako Franz Maurer, dramatu psychologicznego DŁUG Krzysztofa Krauze, czy głośnego thrillera Jana Komasy – SALA SAMOBÓJCÓW.

Największe polskie klasyki WFDiF już są już dostępne w serwisie CANAL+ online.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CANAL+ Polska