Kanały na WhatsAppie dostępne są już w Polsce

Meta poinformowała, że dzisiaj uruchamia Kanały WhatsApp w ponad 150 krajach, w tym także w Polsce.

Kanały WhatsApp

Jeśli nie znasz jeszcze Kanałów WhatsApp, to zostały one stworzone, aby usługi transmisji były objęte możliwie największą ochroną prywatności. Kanały są oddzielone od czatów, a osoby, które zaczniesz obserwować, nie są widoczne dla innych obserwatorów. WhatsApp dba w ten sposób o ochronę danych osobowych zarówno administratorów, jak i obserwatorów. W pierwszym terminie funkcja została wdrożona w 10 krajach i udoskonalona na podstawie uwag użytkowników.

Rozszerzając Kanały na kolejne kraje, Meta wprowadza następujące aktualizacje:

  • Rozbudowany katalog – znajdziesz w nim kanały warte obserwowania, które są automatycznie filtrowane na podstawie Twojego kraju. Na podstawie liczby obserwatorów możesz też przeglądać kanały, które są nowe, najbardziej aktywne i popularne.
  • Reakcje – możesz wyrazić opinię za pomocą ikon emoji oraz zobaczyć liczbę wszystkich reakcji. Twoja reakcja nie będzie widoczna dla obserwatorów.
  • Edytowanie – wkrótce administratorzy będą mogli przez maksymalnie 30 dni wprowadzać zmiany w swoich Aktualizacjach, po czym automatycznie będą one usuwane z serwerów.
  • Przekazywanie dalej – za każdym razem, gdy prześlesz aktualizację do czatów lub grup, będzie ona zawierała link do kanału, w którym użytkownicy uzyskają więcej informacji.

Przeczytaj też: Na WhatsAppie można wysyłać też filmy w jakości HD!

To dopiero początek. Twórcy zapowiadają dodawanie kolejnych funkcji i rozszerzanie Kanałów na podstawie opinii użytkowników. W kolejnych miesiącach zostanie umożliwone tworzenie kanałów wszystkim użytkownikom.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp (Meta)