Nowa funkcja Shaker w Deezerze umożliwia udostępnianie muzyki

Deezer wprowadza nową funkcję Shaker, która umożliwia użytkownikom udostępnianie ulubionej muzyki z różnych usług streamingowych.

Funkcja Shaker w aplikacji Deezer

Po zmianie marki i całkowitej modernizacji swojej aplikacji mobilnej Deezer ogłosił wprowadzenie zupełnie nowej funkcji, która umożliwia użytkownikom udostępnianie ulubionej muzyki zróżnych usług przesyłania strumieniowego. Korzystając z Shakera, użytkownicy Deezera będą mogli dodać do grupy maksymalnie 14 znajomych za pomocą linku. Ci, którzy nie korzystają z Deezera, mogą zaimportować bibliotekę muzyczną z każdej większej platformy do strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności pobierania aplikacji Deezer.

Algorytm, na którym działa Shaker, może wygenerować miks zawierający wybór 70 utworów dostosowanych do preferencji grupy. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyboru, możesz odświeżyć miks, aż znajdziesz idealną playlistę. Oczywiście możesz ręcznie wybrać każdy pojedynczy utwór z listy odtwarzania.

„Shaker ma na celu stworzenie poczucia więzi, zachęcanie ludzi do swobodniejszego doświadczania muzyki, zacieranie granic między przyjaciółmi i tworzenie przestrzeni, w której można odkrywać nowe piosenki, w których można się zakochać. Aby to osiągnąć, kluczem było nie tylko uwzględnienie playlist dostosowanych do gustów muzycznych użytkowników i ich znajomych, ale także zapewnienie każdemu możliwości przyłączenia się, niezależnie od platformy do transmisji strumieniowej, z której korzysta” – powiedziała Alexandra Leloup, wiceprezes ds. produktu w Deezer.

Co ciekawe, Shaker pozwala użytkownikom odkryć, jak bardzo są zgodni ze swoimi przyjaciółmi, poprzez udostępnianie spostrzeżeń opartych na podobieństwie muzycznych gustów. Ta funkcja pozwala także odkryć polecanych artystów i utwory, które mogą spodobać się Tobie i jednemu z członków Twojej grupy.

Funkcja Shaker w aplikacji Deezer
Funkcja Shaker w aplikacji Deezer

Obecnie muzykę z Deezera można udostępniać na dwóch innych platformach do przesyłania strumieniowego, takich jak Apple Music i Spotify. Przynajmniej tylko te są wymienione w informacji.

Aplikację Deezer: muzyka i podcasty pobierzesz ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android):

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Deezer | Phone Arena