Gmail testuje nowy interfejs szybkiej odpowiedzi na e-maile

Nowy sposób szybkiego odpowiadania na wiadomości e-mail w aplikacji Gmail zapewnia szybszy dostęp do bardziej nowoczesnego zestawu funkcji odpowiadania.

Szybkie odpowiadanie na wiadomości e-mail w Gmailu
Szybkie odpowiadanie na wiadomości e-mail w Gmailu

Jak podaje serwis Android Police, Gmail pracuje nad ciekawą aktualizacją z odrobiną modernizacji w interfejsie odpowiadania na widomości. Usługa e-mail testuje obecnie interfejs szybkiej odpowiedzi, bardziej podobny do usługi czatu. Zwykle odpowiadanie na e-maile to dość poważny proces. Trzeba kliknąć przycisk Odpowiedz lub Odpowiedz wszystkim, wpisać odpowiedź i kliknąć w przycisk Wyślij. Obecnie Gmail pracuje nad tym, aby wymiana e-maili bardziej przypominała wątki rozmowy na czacie lub w komunikatorze internetowym.

Testowa funkcja Gmaila dostępna jest na urządzeniach z systemem Android. Zastępuje ona trzy duże przyciski „Odpowiedz”, „Odpowiedz wszystkim” i „Prześlij dalej” pod oknem wiadomości. Zamiast nich pojawiło się pole umożliwiające wpisanie szybkiej odpowiedzi, które bardziej przypomina pole w komunikatorze lub dowolnej innej aplikacji do czatowania. Po lewej stronie znajduje się ikona spinacza do dodawania załączników, która umożliwia prostszy sposób odpowiadania na wiadomości e-mail.

Można oczywiście nadal wybrać opcję „Odpowiedz wszystkim” lub edytować listę odbiorców, ale ustawieniem domyślnym jest „Odpowiedz”. Można także rozwinąć to pole, aby wyświetlić pełnoekranowe okno tworzenia wiadomości e-mail i utworzyć bardziej wyrafinowaną odpowiedź na wiadomość e-mail. Przycisk emoji znajduje się po prawej stronie, poza polem tekstowym.

Gdy zaczniesz pisać, pojawi się klawiatura, a pole tekstowe przesunie się blisko środka ekranu, tak jak w zwykłej aplikacji do czatowania. Nie tracisz również widoczności wiadomości e-mail, na którą odpowiadasz.

Wygląda na to, że jest to test Google’a po stronie serwera i nie wszyscy użytkownicy będą jeszcze mogli go zobaczyć.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Android POlice | PhoneArena