Latające motyle w sukniach balowych nie ucierpiały!

Jun Takahashi przeprasza za użycie prawdziwych motyli podczas pokazu UNDERCOVER SS24 na wybiegu podczas Fashion Weeku w Paryżu.

Suknia z latającymi motylami Jun Takahashi UNDERCOVER SS24
Suknia z latającymi motylami Jun Takahashi UNDERCOVER SS24 | fot. klatka z wideo FF Channel

Projektant pokazał podczas Fashion Week w Paryżu trzy suknie balowe z terrariami latających motyli. Teraz Jun Takahashi przeprasza, że ​​podczas UNDERCOVER używała prawdziwych motyli — napisał „serdeczny list”, w którym przeprasza za wykorzystanie żywych motyli. Przedstawiciel PETA potwierdził tę wiadomość i przekazał kopię pisma do WWD, w którym stwierdzono, że projektant obiecał, że nigdy więcej nie użyje prawdziwych motyli ani innych żywych zwierząt.

Organizacja skontaktowała się z Takahashim w sprawie trzech sukni balowych z terrariami, które zamykały występ UNDERCOVER SS24 — wszystkie trzy kreacje zawierały żywe latające motyle. Projektant wyjaśnił w liście, że zainteresował się motylami po tym, jak dwie dekady temu zetknął się z białym motylem po pogrzebie swojej babci. Uznał to za oznakę „bliskości” swojej babci i od tamtej pory ma sentyment do tego owada.

Takahashi w swoim liście podzielił się również tym, że wyraził swoje zaniepokojenie motylami, gdy pomyślał o tej koncepcji — więc zamówił motyle, które były „bezpieczne i zdrowe” od firmy, która hodowała owady w sposób etyczny.

Przed występem zapewniono im wystarczająco dużo miejsca do oddychania i latania, a po pokazie wypuszczono je do parku. „Ale ostatecznie, jak powiedziałem lub jak myślałem gdzieś w sercu, ten czyn nadal był błędem” – napisał. Na zakończenie dodał: „(…) modlę się, aby motyle znów przyleciały do ​​mnie”.

Część kreacji i kolekcja UNDERCOVER FW23 zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu. Ale już pewnie bez motyli!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HYPEBEAST