Motyle, ćmy i rośliny w nastrojowych ilustracjach Antosik

Cyfrowe ilustracje botaniczne z ze zwiewnymi ćmami i motylami tworzy i sprzedaje polska artystka Żaneta Antosik.

Motyle i ćmy autorstwa Żanety Antosik
Motyle i ćmy autorstwa Żanety Antosik

W swojej pracowni w Rawie Mazowieckiej Żaneta Antosik tworzy niezwykle smaczne grafiki z elementami świata przyrody, odwzorowując miękkie, kruche formy roślin i owadów. Artystka pracuje głównie cyfrowo, czasami zaczynając od prostego szkicu na papierze, ale często rysując bezpośrednio w Procreate.

Renderowane na czarnym lub beżowym tle, nawiązujące do nocnego nieba lub światła dziennego, każde dzieło zwraca szczególną uwagę na najdrobniejsze szczegóły, czy to kępkowe ciało ćmy, czy nakrapiane płatki kwiatu maku.

Przywołując ekspozycje entomologiczne znalezione na strychach lub zakopane w zbiorach archiwalnych, wizualizacje są zabarwione nostalgią i antycznym klimatem, jakby znaleziono je na strychu z dawnych lat.

„Lubię przedmioty z duszą, stare kino, świat Van Gogha i Pietera Bruegla” – mówi Żaneta Antosik dla serwisu Colossal. „Najlepiej czuję się w kontakcie z naturą. Do stworzenia serii z ćmami i motylami zainspirowało mnie piękno tych tajemniczych, małych i delikatnych stworzeń, które są niezwykle wdzięcznymi modelami.”

Motyle i ćmy autorstwa Żanety Antosik
Motyle i ćmy autorstwa Żanety Antosik

Antosik sprzedaje swoje prace na Etsy, a jej najnowsze prace botaniczne i entomologiczne można śledzić na Behance i Instagramie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Colossal wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule są autorstwa Żanety Antosik