Listonic aktualizuje swoją listę zakupów w aplikacji i wersji webowej

Odświeżony design, możliwość dodawania zdjęć produktów, dark mode, gazetki promocyjne — to tylko niektóre zmiany, które w ostatnim czasie wprowadził w swojej liście zakupów Listonic.

Nowa wersja aplikacji Listonic na iOS-a (2023)

Aplikacja z listą zakupów to projekt, który na pierwszy rzut oka wydaje się stosunkowo prosty. Rozwiązania, które wprowadza Listonic pokazują jednak, że jest wiele szczegółów, które można modyfikować i poprawiać dzięki temu doświadczenia użytkownika. Najwięcej nowości czeka na użytkowników iPhonów — aplikacja na iOS została napisana zupełnie od podstaw!

Zobacz też: Aplikacja Listonic na Androida przeszła wielką metamorfozę!

Jak podają twórcy, to nie była standardowa aktualizacja systemu z drobnymi poprawkami. Najnowsza wersja Listonic na iOS-a to aplikacja napisana zupełnie od podstaw, w całości w SwiftUI.

Głównymi celami podczas projektowania nowej wersji na iOS-a było przyspieszenie aplikacji oraz ulepszenie UX przy jednoczesnym odświeżeniu UI. Napisanie aplikacji od podstaw, w najnowszej technologii, pozwoliła również na implementację nowych funkcji, które pojawią się wraz z kolejnymi wersjami systemu iOS!

Wraz z aktualizacją użytkownicy produktów Apple zyskali nie tylko płynniejsze działanie, ale także szereg nowych funkcji jak na przykład:

  • dark mode,
  • możliwość dodawania zdjęć produktów,
  • wyszukiwarka produktów na listach.

Istotnym elementem nowej wersji Listonic na iOS jest odświeżony design, za którym kryje się wiele usprawnień. Podczas projektowania nowej wersji iOS 17 bardzo ważnym aspektem było dostosowanie kluczowych funkcji aplikacji do natywnych rozwiązań platformy. Dzięki temu zachowano spójność wyglądu i funkcjonalności na wszystkich platformach, a jednocześnie ułatwiono korzystanie z aplikacji użytkownikom przyzwyczajonym do rozwiązań dostępnych tylko pod systemem iOS.

Ekrany odświeżonego wyglądu aplikacji Listonic na iOS-a (w porównaniu z poprzednią wersją)
Ekrany odświeżonego wyglądu aplikacji Listonic na iOS-a (w porównaniu z poprzednią wersją)

Wprowadzenie nowej wersji na iOS 17 poprzedziły zamknięte i otwarte testy beta. Uwagi użytkowników zostały przeanalizowane przez zespół, który wprowadził odpowiednie poprawki przed finalną premierą.

W najbliższym czasie Listonic planuje kolejne zmiany w aplikacji. Niedawno użytkownicy Listonic na Androida zyskali możliwość przeglądania gazetek promocyjnych sklepów. Priorytetem dla zespołu pracującego nad wersją pod systemem iOS jest teraz udostępnienie tej funkcji użytkownikom iPhone’ów.

W kolejnych wersjach zostaną wprowadzone nowe funkcje — programiści już pracują nad wprowadzeniem dolnej nawigacji, co ułatwi użytkownikom korzystanie z aplikacji.

Porównanie ekranów aplikacji Listonic pod systemami Android i iOS
Porównanie ekranów aplikacji Listonic pod systemami Android i iOS

Listonic na Androida oraz iOS-a uzupełnia wersja przeglądarkowa, która niedawno również przeszła redesign. Aplikacja Web zyskała odświeżony i przyjazny interfejs, a także nowy stos technologiczny, dzięki któremu strona działa płynniej i szybciej.

Co istotne, zmiany w obrębie iOS-a oraz Web przyczyniły się do tego, że najważniejsza funkcja Listonic — współdzielenie list zakupów — działa jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, czy osoba, z którą tworzysz listy, korzysta z tego samego systemu co Ty, czy nie.

Ekrany aplikacji Listonic na iPhone'a
Ekrany aplikacji Listonic na iPhone’a

Aplikację mobilną Listonic pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play. Aplikacja oferuje dostęp do płatnego konta premium

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Listonic