Nowa generacja gramofonów Technics na Audio Video Show

Od 27 do 29 października br. w Warszawie odbyły się targi Audio Video Show – prawdziwe święto dla miłośników dobrego brzmienia.

Gramofon technics SL-1210GR2
Gramofon technics SL-1210GR2

Targi Audio Video Show są okazją do przetestowania sprzętu z różnych, również tych najwyższych, półek cenowych, a także spotkania z najlepszymi producentami w branży. Dlatego też nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli marki Technics. Kluczowym produktem, na którego prezentacji skupiła się marka, były gramofony kolejnej generacji swoich powszechnie cenionych gramofonów Technics SL-1200GR i SL-1210GR, czyli wysokiej klasy SL-1200GR2 i SL-1210GR2.

Podczas swojej prelekcji, Frank Balzuweit – Senior Product Manager Technics przybliżył zgromadzonym przedstawicielom mediów nowości, które zostały wprowadzone w tym już i tak niezwykle zaawansowanym technologicznie sprzęcie. Mówiąc o najnowszej wersji, powiedział:

 Chcieliśmy oprzeć się na reputacji naszej istniejącej konstrukcji i dlatego opracowaliśmy nowe SL-1200GR2 i SL-1210GR2 wokół kultowego bezrdzeniowego silnika z napędem bezpośrednim o doskonałej precyzji obrotów. Przyjrzeliśmy się temu, jak poprawiliśmy precyzję sygnału w naszych cyfrowych komponentach audio, zwłaszcza we wzmacniaczu referencyjnym SU-R1000, który optymalizuje winylowe sygnały analogowe przy użyciu złożonej technologii cyfrowej. Naszym celem było wykorzystanie naszej technologii napędu bezpośredniego i przeniesienie jej na wyższy poziom pod względem precyzji. Osiągnęliśmy to poprzez redukcję wibracji silnika oraz optymalizację napędzających fal sinusoidalnych za pomocą generowania sygnału PWM przy użyciu modulacji Delta-Sigma(ΔΣ), stosowanej w naszych w pełni cyfrowych wzmacniaczach.

Nowy SL 1200 to przede wszystkim:

  • Nowy system napędu silnika, który eliminuje mikrowibracje.
  • Wielostopniowy cichy zasilacz o niskim poziomie szumów i zmienności napięcia.
  • Ulepszony system sprzężenia zwrotnego obrotów.
  • Wysokiej jakości elegancka konstrukcja i doskonała użyteczność dzięki klasycznemu układowi Technics.
Gramofony Technics na targach Audio Video Show 2023
Gramofony Technics na targach Audio Video Show 2023

Korzystając z nowej metody sterowania napędem oraz nowego wielostopniowego zasilacza, gramofony nowej generacji oferują płynną, dokładną stabilność obrotów i wyjątkowo niski poziom szumów. W efekcie praca gramofonu przebiega bardzo płynnie i bez zbędnych zakłóceń. Odbiorcom pozostaje jedynie rozkoszować się wysoką jakością dźwięku.

Poza nowym gramofonem, Technics zaprezentował również systemy głośnikowe, a także flagowe modele słuchawek.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Technics