IKEA BADRING: nowy czujnik wycieku wody dla inteligentnego domu

Inteligentny czujnik wycieku wody IKEA BADRING można używać z bramką DIRIGERA, aby otrzymywać powiadomienia na smartfonie.

IKEA BADRING - czujnik wycieku wody

Sieć IKEA zaprezentowała BADRING, inteligentny czujnik domowy wykrywający wycieki wody w domu. Nowy gadżet, który należy połączyć z koncentratorem DIRIGERA, może w przypadku wycieku uruchamiać powiadomienia na Twoim smartfonie. Produkt został ogłoszony wraz z dwoma innymi inteligentnymi czujnikami, które zostaną wprowadzone na rynek w 2024 roku. Nowy gadżet inteligentnego domu może generować alarm dźwiękowy w przypadku wykrycia wycieku i uruchamiać powiadomienie na smartfonie za pośrednictwem aplikacji IKEA Home Smart, aby mieć pewność, że otrzymasz powiadomienie, nawet gdy nie będzie Cię w domu. Możesz wykorzystać gadżet w swojej łazience lub pomieszczeniu gospodarczym, monitorując różne rury i węże.

Zobacz też: IKEA zapowiedziała nowy inteligentny czujnik jakości powietrza VINDSTYRKA

BADRING będzie kompatybilny z hubem IKEA DIRIGERA, który będzie wymagany do aktywacji inteligentnych powiadomień. Koncentrator umożliwia także podłączenie gadżetu do systemów Google Home, Amazon Alexa i Apple HomeKit, co w teorii pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą poleceń głosowych.

Czujnik wygląda na małe, prostokątne urządzenie w plastikowej obudowie. Dalsze szczegóły, takie jak pomiary i ustawienia alertów, nie zostały jeszcze ogłoszone.

Czujnik wycieku wody IKEA BADRING zostanie wprowadzony na rynek w Danii w kwietniu 2024 roku — nie znamy jeszcze ceny i czy IKEA wprowadzi urządzenie na inne rynki. Nowy gadżet został zaprezentowany wraz z czujnikami inteligentnego domu PARASOLL i VALLHORN, których premiera planowana jest na styczeń w cenie odpowiednio 79 DKK (~11 USD) i 69 DKK (~10 USD).

IKEA BADRING
IKEA BADRING – czujnik wycieku wody

IKEA stwierdziła, że nowe czujniki stanowią „naturalne rozszerzenie” oferty inteligentnych domów, aby pomóc klientom zabezpieczyć ich domy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | IKEA