IKEA zapowiedziała nowy inteligentny czujnik jakości powietrza VINDSTYRKA

IKEA przedstawiła inteligentny monitor jakości powietrza w pomieszczeniach VINDSTYRKA z obsługą Matter i dużym wyświetlaczem.

Czujnik jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA

Sieć sklepów IKEA zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie inteligentnego domu – monitor jakości powietrza w pomieszczeniach. Nowy produkt, nazwany VINDSTYRKA, jest wyposażony w duży kolorowy wyświetlacz i współpracuje z nowym inteligentnym hubem DIRIGERA obsługującym technologię Matter, zapewniającym łączność z HomeKit i innymi popularnymi platformami inteligentnego domu.

IKEA ogłosiła tę wiadomość w dzisiejszym komunikacie prasowym:

Czyste powietrze w pomieszczeniach jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia, a jednym z pierwszych kroków do lepszego powietrza jest zwiększona świadomość zanieczyszczeń w pomieszczeniach. Nowy czujnik jakości powietrza VINDSTYRKA umożliwia pomiar i monitorowanie poziomów zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, uzupełniając istniejącą gamę inteligentnych rozwiązań IKEA, które zapewniają lepszą jakość powietrza w domu.

Przeczytaj też: Pojawi się nowy czujnik jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA z wyświetlaczem

IKEA podkreśla, że łatwo zapomnieć, że powietrze w pomieszczeniach może być tak samo zanieczyszczone jak powietrze na zewnątrz, a codzienne czynności, takie jak gotowanie i sprzątanie, powodują dodatkowe zanieczyszczenie.

„Dzięki VINDSTYRKA naszą ambicją było stworzenie przystępnego cenowo i wydajnego czujnika jakości powietrza, który pomoże naszym klientom zwiększyć świadomość jakości powietrza, którym oddychają w ich domach” – powiedział Henrik Telander, Product Owner w IKEA of Sweden.

Z przodu tego kompaktowego i prostego urządzenia znajduje się duży ekran, który ułatwia szybki odczyt wskaźników jakości powietrza w domu.

Możesz używać monitora samodzielnie, ale jeśli sparujesz go z hubem DIRIGERA obsługiwanym przez Matter, możesz również sprawdzać swoje odczyty na swoim iPhonie lub innym smartfonie.

Funkcje monitora jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA:

 • Pomiary:
  • Cząstki stałe (PM2,5),
  • Wilgotność,
  • Temperatura,
  • Całkowity poziom lotnych związków organicznych (TVOC).
 • Daje ocenę na wyświetlaczu z poziomami w kolorach zieleni, żółci i czerwieni.
 • Po połączeniu z obsługiwanym przez Matter inteligentnym hubem DRIGERA możesz sprawdzić jakość powietrza w swoim domu w aplikacji IKEA Home (powinna działać również z HomeKit, Google, Amazon).
Czujnik jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA na półce

Ceny nie zostały jeszcze ujawnione, ale IKEA twierdzi, że monitor jakości powietrza VINDSTYRKA będzie sprzedawany przez oficjalną stronę internetową i w sklepach detalicznych w kwietniu 2023 roku. Aby zorientować się, jak to może być wycenione to urządzenie, podobne produkty, takie jak Eve Room, kosztują 99 USD – ale IKEA zwykle opiera się na bardziej przystępnych cenach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA | 9TO5Mac