Zestaw LEGO® Icons Diuna — Atreides Royal Ornithopter to doskonała gratka dla fanów Diuny!

W zestawie Lego z trzepoczącym ornithopterem wydmowym „Diuna — Atreides Royal Ornithopter” (#10327) znajduje się minifigurka barona Harkonnena!

LEGO Icons: Diuna — Atreides Royal Ornithopter

Jeśli denerwuje Cię opóźnienie drugiej części filmu Dune (pol. Diuna)– która pojawi się 15 marca 2024 roku, to najnowszy zestaw Lego Icons może być idealnym rozwiązaniem, aby Cię uspokoić. Zesta wklocków LEGO „Diuna — Atreides Royal Ornithopter” (#10327) — składający się z 1369 elementów, to replika ulubionej trzepoczącej maszyny latającej Imperium — jest już dostępna w przedsprzedaży za 779,99 zł, a data premiery wyznaczona jest na 1 lutego 2024 r.

Chociaż zarówno Dune (2021), jak i nadchodzące filmy Dune: część druga mają kategorię wiekową PG-13, ten zestaw Lego to model „najwyższej jakości” przeznaczony dla dorosłych. Po złożeniu ma składane skrzydła, rozkładane podwozie i kokpit, który można otworzyć, aby umieścić jedną z ośmiu dołączonych minifigurek członków obsady serii.

Zestaw minifigurek postaci z filmu to: Paul Atreides (Timothée Chalamet), Lady Jessika (Rebecca Ferguson), Gurney Halleck (Josh Brolin), Chani (Zendaya, Leto Atreides (Oscar Isaac), Liet Kynes (Sharon Duncan-Brewster), Duncan Idaho (Jason Momoa) i baron Harkonnen w swojej długiej szacie, z których żaden nie powinien mieć problemu z dopasowaniem się do modelu.

Figurki z zestawu LEGO Icons: Diuna — Atreides Royal Ornithopter
Figurki z zestawu LEGO Icons: Diuna — Atreides Royal Ornithopter

Ósma „minifigurka” – baron Vladimir Harkonnen (Stellan Skarsgård) – ma na sobie tę samą śmiesznie długą szatę, co jego filmowy odpowiednik, dzięki czemu jest mniej więcej cztery razy wyższy od pozostałych figurek. Nie mogę się zdecydować, czy jego proporcje sprawiają mi radość, czy ogromny dyskomfort. To naprawdę zestaw Lego zgodny z wizją Franka Herberta.

LEGO Icons: Diuna — Atreides Royal Ornithopter i zestaw figurek
LEGO Icons: Diuna — Atreides Royal Ornithopter i zestaw figurek

Pierwotnie premiera Dune: Part Two miała nastąpić 3 listopada tego roku, ale została przesunięta z powodu różnych strajków, które miały wpływ na hollywoodzkie produkcje. Reżyser Denis Villeneuve powiedział już wcześniej, że zamierza zakończyć trylogię filmową Diuna adaptacją Dune Mesjasz, co tragicznie rozwiało moje nadzieje na zobaczenie minifigurki Barona przejętej przez większą, bardziej przerażającą replikę Leto II Atrydy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO | the Verge