Wydarzenie produktowe „Scary fast.” Apple’a już 31 października!

Wydarzenie Apple’a „Scary fast.” zaplanowane zostało tuż przed Halloween na 31 października 2023 roku i będzie transmitowane online — co zobaczymy?

Wydarzenie Apple'a „Scary fast.” 31 października 2023 roku
Wydarzenie Apple’a „Scary fast.” 31 października 2023 roku

Apple przygotowuje się do kolejnego wydarzenia związanego z premierą nowych produktów — nazwane „Scary fast.” odbędzie się we wtorek 31 października 2023 roku o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego (a 30 października o godz. 5 p.m. PT – czasu pacyficznego). Firma zaczęła wysyłać zaproszenia do wzięcia udziału w wydarzeniu, które obejrzymy na stronie Apple.com i YouTubie we wtorek w nocy. Najnowsze doniesienia wskazują, że Apple przygotowuje się do ujawnienia aktualizacji dla komputerów Mac, w szczególności modelu iMac.

Strona Apple’a poświęcona temu wydarzeniu pokazuje animację logo Apple przekształcającego się w ikonę Findera, co dodatkowo sugeruje, że nowe komputery Mac są w drodze. Na początku tego tygodnia Mark Gurman z Bloomberg poinformował, że Apple może planować niespodziewane wydarzenie poświęcone „wprowadzeniu nowych modeli komputerów Mac”.

Na razie plotki sugerują, że Apple może zaprezentować odświeżonego 24-calowego iMaca wraz z nowym MacBookiem Pro. Jak donosi Gurman, zapasy Apple’a 14- i 16-calowych MacBooków Pro oraz iMaca zaczęły się wyczerpywać, co może wskazywać, że wkrótce możemy zobaczyć nowe modele.

Czy Apple sugeruje nowe komputery Mac?

Poprzednie pogłoski sugerowały, że nowe komputery będą wyposażone w chip Apple M3, zapewniający jeszcze większą wydajność. To zwiększenie wydajności może być tym, co Apple sugeruje pod nazwą wydarzenia „Scary Fast”. Chociaż Apple zazwyczaj prezentuje nowe iPady w październiku, analityk Apple’a Ming-Chi Kuo sugeruje, że aktualizacji iPadów możemy spodziewać się dopiero w przyszłym roku.

Firma Apple zorganizowała we wrześniu swoje ostatnie wydarzenie „Wonderlust”, podczas którego zaprezentowała nową linię iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro, aktualizacje Apple Watch 9 i słuchawek AirPods Pro z etui ładującym USB-C. W zeszłym tygodniu firma pokazała także tańszą wersję Apple Pencil kompatybilną z USB-C.

Jak i gdzie oglądać online wydarzenie Scary fast firmy Apple?

Ponieważ kolejne wydarzenie Apple odbędzie się już za niecały tydzień, nie będziemy musieli zbyt długo czekać, aby zobaczyć, jakie niespodzianki planuje firma.

Na stronie Apple Events możesz dodać wydarzenie do kalendarza, a na YouTubie istnieje możliwość otrzymania przypomnienia o rozpoczęciu wydarzenia.

Apple nigdy wcześniej nie organizowało ogólnoświatowego wieczornego wydarzenia, więc jest to pierwsza taka sytuacja w historii firmy. Transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu pacyficznego w noc poprzedzającą Halloween, co odpowiada godzinie 1:00–2:00 31 października 2023 roku w Polsce (w Europie) i 9:00 w wielu krajach Azji.

Ze względu na późną godzinę wydarzenie będzie miało charakter wyłącznie online, bez możliwości udziału osobistego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple