Nowy iMac jeszcze w październiku?

Apple może planować niespodziankę w październiku 2023 roku i zapowiedzieć nowe modele komputerów iMac.

iMac 24-cale firmy Apple z 2021 roku
iMac 24-cale firmy Apple z 2021 roku

Z doniesień Bloomberga wynika, że Apple wypuści kolejnego iMaca przed ogłoszeniem wyników finansowych 2 listopada 2023 roku. Październik się kończy, a jak dotąd wszystko, co się pojawiło, to Apple Pencil z USB-C, pomimo plotek o nowych iMacach i iPadach. Cóż, wygląda na to, że mimo wszystko nowy 24-calowy iMac pojawi się w sprzedaży w tym miesiącu. Tak uważa Mark Gurman, który napisał w swoim biuletynie Power On dla Bloomberga, że pojawi się on już wkrótce – a właściwie już 30 października.

Jak zauważa Gurman, oznaczałoby to zakończenie ponad 900-dniowej przerwy od premiery iMaca M1 w pierwszej połowie 2021 roku. Chociaż nie określił dzisiaj chipa, przewidział wcześniej, że nowy iMac dostanie chipa M3 firmy Apple.

Gurman pisze, że „powiedziano mu, że Apple planuje wprowadzenie na rynek produktu skupionego na komputerach Mac pod koniec tego miesiąca”. Dodaje, że jeśli spróbujesz zamówić iMaca, 13-calowego MacBooka Pro lub którykolwiek z pozostałych modeli Pro z wyższej półki, kilka z tych konfiguracji zostanie dostarczonych dopiero w listopadzie. Gurman nazywa to oraz fakt, że Apple publikuje swoje zyski w listopadzie, „wyraźnym sygnałem”, że coś dzieje się w Cupertino. Jak mówi, ostatnim razem, gdy Apple wstrzymywał się z omawianiem zysków za ten kwartał do końca października, właśnie ogłosiło nowe komputery Mac i iPada.

Jak przyznał Gurman, 14- i 16-calowe MacBooki Pro zostały odświeżone w styczniu, więc być może ich premiera nastąpi w 2024 roku, ale minął już ponad rok od aktualizacji 13-calowego MacBooka Pro i iMaca — zbliża się trzeci rok na tym samym chipie.

Pod koniec subskrybowanej wersji Power On Gurman odpowiedział na pytanie czytelnika, pytając, czy jego zdaniem w kolejnych MacBookach pojawią się zmiany wykraczające poza wewnętrzne aktualizacje. Mówi, że nie spodziewa się znaczących różnic poza procesorami i być może „drobnych ulepszeń wyświetlaczy”, ale przewiduje, że następną prawdziwą zmianą będzie nowy iMac Pro w 2025 roku, a następnie MacBook Pro OLED w 2026 roku, prawdopodobnie ze zaktualizowanymi projektami i funkcjami.

iMac z 2021 roku w 7 kolorach

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg | The Verge