Powrót klasycznej zabawki Tamagotchi

W japońskich sklepach można ponownie kupić Bandai Tamagotchi – elektroniczne wirtualne zwierzątko w klasycznym wydaniu.

Tamagotchi bandai 2017

Widzieliśmy już przywrócona przez Nintendo konsolę NES, klasyczny Commodore 64 i wielki powrót Nokii 3310. Dlaczego nie miałoby pojawić się więcej urządzeń i gadżetów z lat dziewięćdziesiątych?

Bandai na pewno nie widzi z tym problemu. Firma ponownie wydała klasyczną zabawkę Tamagotchi w niemal oryginalnej formie. Choć w Japonii wydano ją w listopadzie 1996 roku, to światowa premiera odbyła się dwadzieścia lat temu w maju 1997 roku.

Każdy kto wychowywał wirtualne zwierzątko ukryte w kolorowym jaju w formie breloka z pewnością wie o czym mówię! Czarno-biały wyświetlacz i sześć prostych funkcji pozostaną w niezmienionym kształcie – jedyna zmianą będzie wielkość urządzenia. Nowe jaja Tamagotchi bedą o połowę większe niż modele, którymi bawiły się dzieci w latach 90.

Obecnie zremasterowane zabawki są oficjalnie dostępne w Japonii w cenie ok. 2000 ¥ (około 72 zł) za sztukę. Jeśli chcecie przypomnieć sobie lata młodości lub zakupić je swoim pociechom, jedyną możliwością jest na razie zakup w japońskim Amazonie. Mamy nadzieję, że Bandai uzna to za stosowne, aby w niedalekiej przyszłości wprowadzić do sprzedaży retro Tamagotchi w innych krajach.

źródło: Engadget