Halloween 2023 w Pokémon GO: debiut nowych postaci!

Z okazji Halloween w Pokémon GO zadebiutuje Pokémon 9. generacji — Greavard! W tym roku powrócą także wizualizacje i dźwięki związane z Halloween w Pokémon GO, w tym remiks muzyki Lavender Town, świąteczne dekoracje oraz tematyczny Timed Research.

Przygoda z Greavardem podczas Pokémon GO Halloween 2023: część I!
Przygoda z Greavardem podczas Pokémon GO Halloween 2023: część I!

Pierwsza część halloweenowego wydarzenia w Pokémon GO trwa od czwartku 19 października do czwartku 26 października 2023 roku. 

Debiut Greavard i Houndstone

W związku z obchodami Halloween, zadebiutują w Pokémon GO dwa Pokémony Generacji 9. To Greavard – czworonożny Pokémon, duch psa, którego ciało pokryte jest długimi, kudłatymi, bladoszarymi włosami sięgającymi aż do nóg; a także jego ewolucja – Houndstone, duży, szkieletowy psi Pokémon, odrodzony z opłakiwanego zmarłego Pokémona. Zdobycie 50-ciu [Greavard candy] wystarczy, aby ewoluować Greavard w Houndstone’a.

Zobacz też: Pokéween — nowe atrakcje na Halloween dla fanów Pokémonów!

Spotkania na dziko

Podczas wydarzenia wybrane Pokémony, jak Haunter, częściej będą pojawiać się na dziko. Ci, którzy będą mieli szczęście, spotkają też błyszczące wersje Pokémonów, w tym Zubata, Gastly’ego czy Spinaraka. Atrakcją będzie możliwość złapania Shiny Phantumpa, który pojawi się po raz pierwszy w Pokémon GO. 

Płatny Timed Research

Cena biletu na halloweenowy Timed Research to 5 USD i będzie można go zakupić w sklepie w grze do godz. 20:00 do 30 października 2023 roku. 

Ukończenie zawartych w nim zadań umożliwi spotkanie Pokémonów typu duchowego, takich jak Phantump, i typu mrocznego, takich jak Alolański Meowth. Jako nagrodę można także zdobyć pozę dla awatara inspirowaną Halloween. Termin wykonania zadania i odebrania nagród w ramach tego Timed Researchu upływa o 20:00 czasu lokalnego we wtorek 31 października 2023 roku.

Bilety będzie można zakupić znajomym w Pokémon GO, z którymi osiągnęliście poziom przyjaźni Great Friends lub wyższy. Zakupy nie podlegają zwrotowi. Biletów nie można kupić za PokéCoiny.

Timed Research: Złap Pokémony typu duchowego

Podczas wydarzenia dostępny będzie Timed Research poświęcony łapaniu Pokémonów typu duchowego. Ekskluzywny Timed Research będzie dostępny od 10:00 czasu lokalnego 19 października do 20:00 31 października 2023 roku. 

Ukończenie zawartych w nim zadań pozwoli otrzymać Stardust, umożliwi spotkanie dodatkowych Greavardów oraz dostarczy innych ciekawych nagród.

Timed Research

Dodatkowy ekskluzywny Timed Research będzie dostępny od 10:00 czasu lokalnego 19 października do 20:00 31 października 2023 roku.

Podczas wydarzenia dostępny będzie Timed Research poświęcony Spiritombowi oraz jego 108 duchom. Ukończenie zawartych w nim zadań pozwoli spotkać Pokémony typu duchowego oraz Spiritomba.

Możliwe jest napotkanie Pokémona błyszczącego.

Bonusy podczas wydarzenia

 • Dodatkowe Candy za złapanie Pokémonów za pomocą rzutów typu Nice, Great i Excellent.
 • Dodatkowe Candy XL za złapanie Pokémonów za pomocą rzutów typu Nice, Great i Excellent.
 • Trenerzy na poziomie 31 lub wyższym otrzymają dodatkowe Candy XL za wyklucie Pokémonów z jajek.
 • 2× Candy za wyklucie się Pokémona.

Spotkania związane z zadaniami w ramach Field Researchu

Udostępnione zostaną także zadania w ramach Field Researchu z motywem wydarzenia. Ich ukończenie umożliwi zdobywanie takich nagród jak spotkania z Misdreavusem i Phantumpem, Pokéballe i wiele więcej. Możliwe jest napotkanie Pokémona błyszczącego.

Rajdy

Następujące Pokémony będą pojawiać się w rajdach. Możliwe jest napotkanie Pokémona błyszczącego. Darkrai będzie pojawiać się w pięciogwiazdkowych rajdach od 10:00 czasu lokalnego 20 października 2023 roku. Mega Banette będzie pojawiać się w megaraidach od 10:00 czasu lokalnego 20 października 2023 roku

Jajka

Następujące Pokémony wyklują się z jajek w odległości 7 km. Jeśli się poszczęści, możliwe jest wyklucie się Shiny.

Nowe naklejki i przedmioty dla awatarów

Podczas trwania wydarzenia oraz po jego zakończeniu w sklepie w grze będą dostępne do kupienia następujące przedmioty dla awatara:

 • Maska Yamaska,
 • Kostium Cofagrigusa,
 • Głowa Cofagrigusa,
 • Głowa Phantumpa,
 • Peruka Greavarda.
Pokémon GO Halloween 2023

Przygotowane zostały także naklejki z motywem wydarzenia. Będą one do zdobycia, kręcąc PokéStopami, otwierając prezenty oraz kupując je w sklepie w grze.

Pokémon GO Halloween 2023 - naklejki

Przedmiot dla awatara oraz Partner Research dla subskrybentów Prime Gaming

W ramach współpracy Amazon Prime Gaming oferuje trenerom dodatkowe upiorne atrakcje na Halloween. 

Subskrybenci Amazon Prime będą mogli odebrać Timed Research, który zawiera wyjątkowe nagrody, w tym dostęp do przedmiotu dla awatara – peruki Greavarda. Ten Timed Research będzie dostępny od 19:00 czasu lokalnego (10:00 czasu PDT) 16 października do 18:59 czasu lokalnego (9:59 czasu PST) 17 listopada 2023 roku. Aby odebrać wszystkie nagrody, trenerzy muszą ukończyć zadania w ramach researchu przed 5:00 czasu lokalnego 26 grudnia (20:00 czasu PST dnia poprzedniego) 2023 roku. 

Pokémon GO Halloween 2023 - przedmioty dla awatarów
Pokémon GO Halloween 2023 – przedmioty dla awatarów

Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej Prime Gaming w Pokémon GO.

Halloweenowy zestaw w sklepie internetowym Pokémon GO

W sklepie internetowym Pokémon GO dostępne będą także kuszące oferty, dzięki którym trenerzy będą mogli zdobyć więcej przedmiotów w niższej cenie.

Dwa zestaw halloweenowe będą dostępne od 10:00 czasu lokalnego 19 października do 20:00 31 października 2023 roku. Za 4,99 USD otrzymacie 10 Premium Raid Passów, dwa przedmioty Star Piece oraz dwa przedmioty Lucky Egg. Z kolei w skład zestaw za 9,99 USD wchodzi 10 superinkubatorów, pięć inkubatorów oraz dwa Incense. W sklepie internetowym Pokémon GO możliwe jest sprawdzenie tych wyjątkowych okazji.

Pakiety podczas wydarzenia

W sklepie w grze podczas wydarzenia będą dostępne trzy zestawy halloweenowe.

 • Za 495 PokéCoinów otrzymamy trzy Remote Raid Passy, jeden przedmiot Star Piece oraz jeden przedmiot Lucky Egg.
 • Za 725 PokéCoinów otrzymamy 10 Premium Raid Passów, dwa przedmioty Star Piece oraz dwa przedmioty Lucky Egg.
 • Za 1550 PokéCoinów otrzymamy 10 superinkubatorów, pięć inkubatorów oraz dwa Incense.

Aby zgarnąć te zestawy, odwiedź sklep w grze!

Gabloty w PokéStopach

Warto wypatrywać także gablot pojawiających się w niektórych PokéStopach. Można wstawić do nich Shuppeta, Banette’a lub Greavarda!

Bilet niespodzianek na płatny Timed Research

Od godziny 10:00 czasu lokalnego 19 października 2023 roku, w ramach Biletu niespodzianek będzie można uzyskać dostęp do płatnego, dostępnego tylko podczas wydarzenia Timed Researchu. Bilet niespodzianek (Ticket of Treats) można kupić w sklepie w grze za 5 USD (lub kwotę z równoważnego poziomu cenowego w walucie lokalnej)*.

Ukończenie zadania zawartego w researchu pozwoli zdobyć dwa inkubatory, dodatkowe spotkania z Phantumpem i inne przedmioty.

Timed Research wygasa. Czas na wykonanie zawartych w nim zadań oraz odebranie nagród upływa o 20:00 czasu lokalnego we wtorek 31 października 2023 roku.

Pokémon GO Halloween 2023

Będzie można kupić oraz podarować bilety wszystkim znajomym w Pokémon GO, z którymi osiągnęliście poziom przyjaźni Great Friends lub wyższy. Zakupy – także te dokonane dla innych trenerów – nie podlegają zwrotowi (z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów oraz wyjątków określonych w warunkach świadczenia usług). Biletów nie można kupić za PokéCoiny.

Bilet niespodzianek (Ticket of Treats) to specjalny bilet, który zapewni  dostęp do czterech oddzielnych okazji na udział w Timed Researchu podczas październikowych wydarzeń.

Muzyka z Lavender Town

Remiks muzyki z Lavender Town będzie odtwarzany nocą podczas tegorocznego wydarzenia Halloween. 

Przygotowaliśmy małą zmianę wystroju

Podczas obu części wydarzenia Halloweenowego PokéStopy i Gymy otrzymają specjalne, świąteczne dekoracje. 

Podczas gry w Pokémon GO należy zwracać uwagę na swoje otoczenie i postępować zgodnie z wytycznymi lokalnych organów ds. zdrowia. Nadchodzące wydarzenia mogą ulec zmianie. Aby być na bieżąco, obserwujcie nasze profile w mediach społecznościowych, włączcie powiadomienia push i zapiszcie się do naszego biuletynu e-mail.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic