Google doodle przypominają, że dziś wybory w Polsce!

Polskiej wersji wyszukiwarki internetowej Google, zamiast tradycyjnego logo serwisu zobaczysz dziś doodle z urną wyborczą i polską flagą.

Google Doodle Wybory parlamentarne 2023 w Polsce

W niedzielę 15 października 2023 roku odbywają się w Polsce wybory parlamentarne i referendum, w których Polacy mogą oddać swój głos od godziny 7:00 do 21:00. Aby każdy pamiętał, o tym wydarzeniu wyszukiwarka Google tradycyjnie przypomina, zmieniając tradycyjne logo na okolicznościowe doodle. Tegoroczne doodle możesz zobaczyć po wejściu na stronę główną wyszukiwarki lub wpisując frazy do wyszukiwania – wówczas doodle widoczne jest w lewym górnym rogu. Powyżej możesz zobaczyć zrzut ekranu specjalnie przygotowanej grafiki przez Google’a.

Zobacz też: Doodle w Google z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Doodle przedstawia białe logo Google’a na szarym tle, umieszczone za rysunkową urną wyborczą z polska flagą i kartą wyborczą wpadającą do urny. Po kliknięciu na grafikę zostaniesz przeniesiony na stronę z wynikami wyszukiwania dla frazy „Wybory parlamentarne 2023 w Polsce”.

Przypomnijmy, że od wczoraj trwa cisza wyborcza i potrwa ona do zakończenia głosowania. Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), podczas swoich konferencji prasowych, będzie w ciągu dnia systematycznie podawała informacje o przebiegu wyborów oraz odnotowanej frekwencji na daną godzinę.

Oprócz wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej jednocześnie odbywa się także referendum krajowe. Kartę do zagłosowania w referendum wyborcy otrzymują w lokalach wyborczych wraz z kartami do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu.

Po zamknięciu lokali wyborczych do wiadomości publicznej podane zostaną wyniki sondaży exit poll.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google