Ten uroczy Macintoshek RayCue 128K to właściwie stacja dokująca

Stacja dokująca RayCue 128K to miły dekoracyjny dodatek do Twojego biurka, a przy tym ma bardzo praktyczne zastosowanie.

RayCue 128K - stacja dokująca w formie małego komputera Macintosh
RayCue 128K – stacja dokująca w formie małego komputera Macintosh

Laptopy stały się tak potężne, że zaczęły konkurować z niektórymi komputerami stacjonarnymi, z wyjątkiem tego, że są na zawsze ograniczone pod względem liczby urządzeń, które można do nich podłączyć. Maksymalnie prawdopodobnie możesz mieć od pięciu do siedmiu portów, w zależności od tego, jak cienki jest laptop. Nie jest niczym niezwykłym, że wielu właścicieli rozszerza możliwości swojego komputera przenośnego za pomocą koncentratorów i stacji dokujących, zwłaszcza teraz, gdy niemal wszędzie wykorzystuje się USB-C i powiązane technologie Thunderbolt.

Akcesoria te, choć małe, nadal zajmują miejsce na biurku i mogą rozpraszać uwagę. Dlaczego więc nie umieścić na stacji czegoś przyciągającej wzrok w godnej pozazdroszczenia konstrukcji, zamieniając ją w wyjątkowy hołd dla oryginalnego komputera Apple Macintosh — jednego z, jeśli nie pierwszego, który przetarł szlaki w dziedzinie komputerów osobistych.

Zaprojektowaną przez RayCue stację dokującą można pomylić z fantazyjną zabawką komputera stacjonarnego, biorąc pod uwagę jej uroczy charakter i atrakcyjny design. Akcesorium RayCue 128K jest zasadniczo inspirowany konstrukcją pionierskiego komputera Macintosh z 1984 roku, począwszy od jego masywnej i pudełkowatej konstrukcji, po kolor złamanej bieli.

Złącza w RayCue 128K
Złącza w RayCue 128K

Dostępny jest nawet dodatkowy element przypominający klawiaturę, który wykorzystuje ten sam motyw, aby dopełnić wierną reprodukcję. Już sam ten projekt sprawia, że jest to godny dodatek na biurko, wnoszący życie i zabawę do pracy, ale to coś więcej niż tylko coś miłego dla oka. W końcu jest to stacja dokująca, ale wykracza poza zakres standardowych stacji dokujących.

Złącza w RayCue 128K Pocket
Złącza w RayCue 128K Pocket

RayCue 128K Pro ma 14 różnego rodzaju portów, w tym trzy różne typy portów USB, czytniki kart SD/TF, port Ethernet, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i nie jeden, nie dwa, ale trzy porty 4K HDMI 60 Hz.

RayCue 128K - stacja dokująca w formie małego komputera Macintosh

Jakby ta liczba nie była już imponująca, te porty wyjścia wideo obsługują DisplayLink Apple MST (transport wielostrumieniowy), dzięki czemu można podłączyć do MacBooka dowolną liczbę dodatkowych monitorów. Dzięki potężnemu wejściu prądu stałego, które może przyjąć moc do 130 W, RayCue 128K może ładować nie tylko laptopa, ale także inne urządzenia, uzyskując w sumie moc wyjściową 100 W.

Gadżet można zamawiać w ramach akcji crowdfundingowej na Kickstarterze od 169 USD (ok. 740 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: RayCue | YanoDesign