Nowy AI Copilot firmy Microsoft pojawi się w OneNote w listopadzie

Program OneNote będzie częścią aplikacji uruchamianych dla platformy Microsoft 365 Copilot i będzie mógł przepisywać i podsumowywać notatki.

Ilustracja programu OneNote z Copilot obsługującym sztuczną inteligencję

W listopadzie 2023 roku firma Microsoft wprowadzi do programu OneNote nowego asystenta Microsoft 365 Copilot. Funkcja Copilot, zaprezentowana pierwotnie na początku tego roku, w programie OneNote będzie w stanie generować listy zadań, szkice planów, przepisywać notatki i wykonywać wiele innych czynności. Usługa Microsoft 365 Copilot zostanie uruchomiona 1 listopada 2023 roku dla klientów usługi Microsoft 365 korzystających z niektórych planów biznesowych i korporacyjnych, a OneNote będzie częścią zestawu aplikacji uruchamianych zgodnie z planem działania usługi Microsoft 365.

Niewielka liczba klientów Microsoft 365 Enterprise testowała nowy system Copilot w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w aplikacjach takich jak Word, Excel i PowerPoint. W lipcu Microsoft ogłosił, że po jego uruchomieniu w listopadzie planuje pobierać opłatę w wysokości 30 dolarów miesięcznie od użytkownika za dostęp do rozwiązania Copilot. To wysoka cena za funkcje sztucznej inteligencji, ale Microsoft liczy na to, że ta funkcja zasadniczo zmieni sposób tworzenia dokumentów pakietu Office.

Funkcja Copilot w programie OneNote będzie dostępna w głównej sekcji wstążki aplikacji i będzie wyświetlana jako panel boczny po prawej stronie. Będzie w stanie podsumowywać strony, sekcje notatek, a nawet wybrany tekst. Copilot może także tworzyć listy rzeczy do zrobienia na podstawie notatek użytkownika, tworzyć plany wydarzeń i spotkań, a nawet działać jak chatbot, aby odpowiadać na zapytania.

Microsoft planuje także wprowadzenie systemu Copilot na konsumencką wersję platformy Microsoft 365 w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę liczbę studentów i konsumentów korzystających z OneNote, można sobie wyobrazić, że będzie to jedna z pierwszych aplikacji, w których Copilot będzie dostępny także dla konsumentów. Usługa OneDrive również zostanie gruntownie przebudowana dzięki integracji z rozwiązaniem Copilot w przyszłości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | The Verge