Ecocapsule NextGen to ulepszony zrównoważony mikrodomek!

Małe domy zyskały popularność kilka lat temu i od tego czasu ugruntowały swoje miejsce w świecie architektury.

Ecocapsule NextGen

To, co zaczęło się jako uroczy, mały trend, teraz zamienia się w poważną opcję dla przestrzeni domowych. I jestem przekonany, że tak będzie również w przyszłości. Są oszczędzającym miejsce i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem mieszkaniowym, które zmniejsza obciążenie Matki Ziemi. Minidomki lub bardziej kapsuły mieszkalne to proste i minimalistyczne alternatywy dla imponujących i materialistycznych domów, które wydają się być przejęte. A jeśli uwielbiasz odkrywać małe domy, to trafiłeś Ecocapsule NextGen może być jedną z opcji dla Ciebie!

Kilka lat temu Ecocapsule spełniło swoją obietnicę dotyczącą malutkiego domu w kształcie jajka, pozbawionego sieci! Pierwsza Ecocapsule okazała się wielkim hitem, ponieważ zasilanie opierała wyłącznie na energii odnawialnej: słonecznej i wiatrowej. A teraz Ecocapsule powraca z nową, ulepszoną wersją o nazwie Ecocapsule NextGen. Mały dom NextGen będzie miał ten sam kształt przypominający jajko, ale będzie miał więcej miejsca.

Zwiększono rozmiar Ecocapsule NextGen: z 4,67 m dom został powiększony do 5,2 m, co czyni go większym od wersji oryginalnej, zachowując przy tym małą i zwartą formę. Oryginalna Ecocapsule posiadała drzwi w kształcie skrzydła mewy, które zastąpiono typowymi podwójnymi szklanymi drzwiami. Nowe drzwi sprawiają, że dom jest bardziej otwarty na zewnątrz, a także są łatwiejsze w produkcji. Dom Ecocapsule NextGen można transportować za pomocą ciężarówki, przyczepy lub kontenera.

Wnętrze Ecocapsule NextGen
Wnętrze Ecocapsule NextGen

We wnętrzu Ecocapsule NextGen będzie więcej miejsca do przechowywania i dodatkowe okno. Obejmuje część dzienną z sofą, którą można przekształcić w podwójne łóżko, oraz stołem, który można schować.

W maleńkim domu znajduje się również mała przestrzeń kuchenna i łazienka. Większa będzie również liczba paneli słonecznych w domu, dzięki czemu będzie można zapewnić więcej energii do pracy poza siecią. Będzie także wyposażony w turbinę wiatrową i system akumulatorów.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że Ecocapsule przyciągnęło wielu klientów, a dzięki ich opiniom mamy możliwość pracy nad ulepszoną generacją i wyprzedzenia konkurencji” – powiedział współzałożyciel Ecocapsule, architekt Tomáš Žáček. „Najważniejszą zmianą w projekcie produktu będzie montaż dużego okna panoramicznego, które jeszcze bardziej przybliży człowieka do natury.”

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: EcoCapsule | Yanko Design