Nestron Cube Two wygląda jak statek kosmiczny i pomieści 4-osobową rodzinę

Niestety ten mały inteligentny dom Nestron Cube Two kosztuje aż lub tylko 52 000 USD, ale pomarzyć można – zobacz, jak wypasiony jest w środku!

Mobilny dom Nestron Cube Two (C2)

Singapurska firma Nestron rozpoczęła sprzedaż swojego najnowszego prefabrykowanego malutkiego inteligentnego domu Cube Two. Jest on całkowicie umeblowany i gotowy do zamieszkania zaraz po dostarczeniu. po przyjeździe.Jak przystało na smart home posiada asystenta AI podłączonego do wszystkich urządzeń. Cena za metraż 24,7 m² (265,8 ft²) wypasionego mobilnego domu to 52 tysiące dolarów (ok. 220 000 zł) ale trzeba doliczyć także opłatę za dostawę domu, która do USA wynosi około 8 000 dolarów (ok. 34 000 zł).

Mały dom przyszłości jest już dostępny w przedsprzedaży, dlatego też singapurski Nestron opublikował szczegółowe informacje, rzuty rozkładu i zdjęcia swojego najnowszego prototypu mobilnego mieszkania Cube Two (C2) –a tak naprawdę inteligentnego małego domu z asystentem opartym na sztucznej inteligencji.

Cube Two jest nieco większy przeciętnych kawalerek o powierzchni 20 m² . Nestron twierdzi, że może pomieścić trzy lub czteroosobowe gospodarstwa domowe z otwartym aneksem kuchennym i większą przestrzenią przeznaczoną na wspólny salon. Z zewnątrz wygląda jak większy zmodernizowany samochód kempingowy, ale wewnątrz jego futurystyczne elementy są naprawdę imponująco ładne.

Cała konstrukcja ma około 8,5 m długości, prawie 3,4 m szerokości oraz 3,2 m wysokości. Wewnątrz jest w pełni gotowy do wprowadzenia zaraz po dostawie. Posiada salon, kuchnię, łazienkę, sypialnię i ladę barową.

Sprawdź także: Ecocapsule – samowystarczalny mikrodom przyszłości?

Świetlik zapewnia dostęp światła dziennego oraz otwiera przestrzeń. Nestron twierdzi, że Cube Two zwiększa powierzchnię użytkową w stosunku do tradycyjnego domu o 15%. Większość mebli jest wbudowana i jest wliczona w podstawową cenę domku.

Rzut techniczny domu Nestron Cybe Two i parametry techniczne

W zestawie są meble, które obejmują okap kuchenny i zlew w kuchni, stół jadalny i sofę w salonie, a także składane łóżko, szafę i blat w sypialni. W łazience znajduje się prysznic, wieszak na ręczniki i umywalka. Ma także sprzęt AGD – pralkę, lodówkę, klimatyzację i kuchenkę. Asystent AI Canny to centrum sterowania wszystkimi urządzeniami w domu.

Cała konstrukcja waży około 7 ton, jest odporna na działanie warunków zewnętrznych (deszcz, mróz) a nawet termity. Całe lokum składa się z 5 małych pomieszczeń!

Oto jak wygląda wnętrze futurystycznego inteligentnego domu Cube Two w 360º:

Jak widać na powyższych wizualizacjach nawet oprawy oświetleniowe są zintegrowane z całą konstrukcją. Integracja sztucznej inteligencji sterującej całym domem i eleganckich białych mebli sprawia, że ten niepozorny mały dom wygląda prawie jak statek kosmiczny.

Cube Two jest dostępny w przedsprzedaży – w wersji podstawowej kosztuje 60 tys. USD z dostawą do USA. Za dodatkowe urządzenia elektryczne i inne modyfikacje należy dopłacić.

Zobacz galerię zdjęć z zewnątrz i wnętrza domku Nestron C2:

  • Nestron Cube Two (aneks kuchenny z salonem)
  • Nestron Cube Two (widok z przodu)
  • Nestron Cube Two (sypialnia, prysznic, kuchnia)
  • Nestron Cube Two (sypialnia)
  • Nestron Cube Two (aneks kuchenny z salonem)
  • Część mieszkalna - dzienna
  • Wbudowana pralka
  • Nestron Cube Two (widok z tyłu)

Więcej nformacji o projekcie znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Cube Two.

Może Cię zainteresować także:

źródło: Nestron via Business Insider