Strofki BLIKA — nowa śpiewająca kampania przelewu na telefon BLIK

W nowej kampanii, BLIK dzięki Strofkom pomaga rozwiązać problem nieprzyjemnego upominania się o pieniądze.

Strofki BLIKA

Kumpel zapomniał oddać za bilet na mecz? Przyjaciółka nie dorzuciła się do pizzy? Brat nie rozliczył się po wyjeździe wakacyjnym? W takim razie trzeba ich trochę postrofować! W nowej kampanii głównym bohaterem jest Tomasz Kot, który w krótkich spotach, strofuje adresatów oraz przypomina, że mogą łatwo i szybko się rozliczyć przy pomocy przelewu na telefon BLIK. Strofki BLIKA to pierwsza kampania marki dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku lub słuchu. 

Sprawdź także: Pierwszy serial BLIKA pt. „Bitwy Bliskich” dostępny w social mediach!

Upominanie się o zwrot pieniędzy od znajomych lub rodziny może być niekomfortowe, dlatego w ramach nowej kampanii, BLIK przygotował Strofki, które w zabawny sposób przypominają o zwrocie pieniędzy. Każdy spot odnosi się do jednego gatunku muzycznego: disco polo, opera, techno, rock oraz hip hop, który wyśpiewuje bądź pokazuje Tomasz Kot.

Działania są kontynuacją promocji usługi natychmiastowych przelewów na telefon, która jest obecnie najdynamiczniej rosnącą funkcją BLIKA. Strofki dostępne będą na profilach marki w kanałach społecznościowych – Instagram, TikTok oraz YouTube.

Inkluzywne strofowanie

Zgodnie z szacunkami, w Polsce żyje ponad 5 milionów osób z niepełnosprawnościami (OzN), w tym 1,7 mln osób z niepełnosprawnością wzroku i 800 tys. osób z niepełnosprawnością słuchu. Dla tych osób treści w mediach tradycyjnych i społecznościowych bywają często niedostępne lub trudno dostępne. Kampania „Strofki BLIKA” ma na celu pokazanie, że można to zmienić.

Spoty stworzone zostały z myślą o wszystkich odbiorcach i użytkownikach BLIKA. Przetłumaczono je na polski język migowy, posiadają audiodeskrypcję oraz kontrastowe napisy, aby zwiększyć dostępność treści. Warto dodać, że Strofkę Techno, Tomasz Kot wykonuje w polskim języku migowym, co zapewne zwróci większą uwagę widzów na potrzeby osób z niepełnosprawnościami nie tylko w zwykłych informacyjnych treściach, ale również tych reklamowych.

Kampania powstała we współpracy z agencją Change Serviceplan odpowiedzialną za koncepcję i kreację. Z kolei za strategię mediową odpowiada agencja Spark Foundry. Strofki zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami przez agencję Unmute a wyprodukowane przez Timecode.

Strofki można obejrzeć na kanałach BLIKA w serwisie YouTube, Instagram i TikTok.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BLIK (Polski Standard Płatności)