iPhone 12 już bezpieczny we Francji!

Smartfon iPhone 12 firmy Apple po raz kolejny jest wystarczająco bezpieczny, aby można go było używać we Francji.

iPhone 12 i iPhone 12 mini (w dłoni)

Użytkownicy iPhone’ów 12 we Francji mogą teraz odetchnąć z ulgą po dniach obaw związanych z narażeniem na promieniowanie. To obawa, którą władze francuskie wyraziły w tym miesiącu w związku z nowymi wynikami testów poziomu promieniowania. Reuters podaje, że władze francuskie są usatysfakcjonowane wynikami aktualizacji oprogramowania mającej rozwiązać ten problem. Francja zagroziła, że wprowadzi zakaz sprzedaży iPhone’a 12 w tym kraju i wycofa wszystkie egzemplarze, jeśli Apple zignoruje problem.

Zobacz też: iOS 17.0.2, iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2 dostępne!

Apple podtrzymał swoje stanowisko, że poziom promieniowania iPhone’a 12 został rygorystycznie przetestowany i mieścił się w bezpiecznym limicie dla smartfonów.

Firma faktycznie zaprzestała produkcji iPhone’a 12, którego premiera odbyła się w 2020 roku, tego samego dnia, w którym upubliczniona została skarga organu regulacyjnego. Stało się tak dlatego, że na rynek wprowadzono iPhone’a 15, co spowodowało obniżenie ceny iPhone’a 14 i iPhone’a 13.

Aktualizacja oprogramowania została przesłana przez Apple władzom francuskim na początku tego tygodnia. Rzeczywiście była to burza w szklance wody. Nie ma informacji, czy planowane jest podobne dochodzenie w sprawach związanych z materiałem FineWoven.

Sprawdź także:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Reuters