Safari 17 z nowymi funkcjami także pod starszymi systemami!

Apple wypuściło przeglądarkę Safari 17 z profilami, blokadą prywatnego przeglądania i nie tylko, dla starszych systemów macOS.

Safari w wersji 17.0 (ikona)

Firma Apple wypuściła najnowszą wersję swojej przeglądarki internetowej Safari 17, którą można pobrać na wcześniejsze wersje systemów operacyjnych firmy: macOS Monterey i macOS Ventura. W wersji dla tych systemów Apple udostępniło niektóre funkcje, z których mogą cieszyć się użytkownicy systemu macOS Sonoma 14.0.

W przeglądarce Safari w wersji 17.0 wprowadzono obsługę profili, dzięki czemu przeglądanie można podzielić na tematy służbowe i osobiste, a ponadto dodano ulepszoną funkcję przeglądania prywatnego, która blokuje prywatne przeglądanie, gdy nie jest używane.

Apple twierdzi, że udoskonalono wyszukiwanie, aby zapewniało bardziej trafne wyniki, a także można wybrać wiele kart, aby dodać je do paska kart lub grupy kart. Pełne informacje Apple dotyczące wydania aktualizacji znajdują się poniżej.

Safari 17 wprowadza nowe funkcje, jeszcze większą wydajność i ulepszone bezpieczeństwo.

  • Profile oddzielają przeglądanie od tematów zawodowych i osobistych, z osobną historią, plikami cookies, rozszerzeniami, grupami kart i sekcją Ulubione.
  • Ulepszone przeglądanie prywatne blokuje okna przeglądania prywatnego, gdy z nich nie korzystasz, blokuje ładowanie znanych modułów śledzących i usuwa śledzenie identyfikujące z adresów URL.
  • Usprawnione wyszukiwanie zapewnia trafniejsze, szybsze i łatwiejsze do odczytania wyniki.
  • Wybór wielu kart umożliwia wybranie wielu kart jednocześnie i przesuwanie ich po pasku kart lub utworzenie grupy kart.

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple’a.

Safari można pobrać z menu Ustawienia systemowe pod systemem macOS Ventura lub w Preferencjach systemowych pod systemem macOS Monterey.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | Apple