Spotify Jam pozwala słuchać muzyki razem ze znajomymi

Serwis streamingowy Spotify chce wykorzystać wprowadza wreszcie funkcję o nazwie Jam, która umożliwi użytkownikom tworzenie sesji odsłuchowych w czasie rzeczywistym.

Spotify Jam

Teraz możesz zapraszać znajomych do wspólnego słuchania i dodawania utworów w czasie rzeczywistym, gdziekolwiek się znajdują. Jam to spersonalizowana sesja odsłuchowa w czasie rzeczywistym, w której może uczestniczyć każda grupa. Spotify Jam opiera się na niektórych funkcjach społecznościowych serwisu i łączy je z technologią personalizacji, aby słuchanie znajomych było lepsze niż kiedykolwiek. Dzięki Jam subskrybenci Premium mogą zapraszać innych do współtworzenia poprzez wspólną kolejkę i cieszyć się muzycznymi wrażeniami stworzonymi wyłącznie dla wszystkich, którzy słuchają.

Sprawdź też: Nowa funkcja Spotify do tworzenia autorskich playlist

Jam jest dostępny dla użytkowników Spotify Free i Spotify Premium, ale tylko subskrybenci Premium mogą rozpoczynać sesję grupową Jam i dodawać wpisy do udostępnionej kolejki.

Sesję grupową można rozpocząć w aplikacji Spotify, wybierając utwór lub playlistę, a następnie dotykając menu z trzema kropkami lub ikony głośnika. Stamtąd możesz zapraszać inne osoby do dołączenia do sesji Jam i rozpocząć zarządzanie kolejką.

Osoby połączone z tą samą siecią Wi-Fi co Ty zostaną poproszeni o dołączenie do Jamu na swoim urządzeniu po otwarciu aplikacji mobilnej Spotify. Możesz także zainicjować udostępnianie, prosząc inną osobę o zeskanowanie kodu QR lub udostępniając jej łącze za pośrednictwem wiadomości tekstowej, mediów społecznościowych i nie tylko.

Gdy dana osoba dołączy do sesji Jam, będzie mogła słuchać jej przez ten sam głośnik co gospodarz, jeśli znajduje się w tym samym pokoju. W przeciwnym razie mogą słuchać za pośrednictwem własnego urządzenia, słuchawek lub głośnika.

Gospodarz sesji Jam ma pełną kontrolę nad tym, kto może dołączyć do sesji i może zmieniać kolejność w kolejce oraz całkowicie usuwać utwory z kolejki. Gospodarz może również włączyć „Kontrolę gości”, aby dać innym osobom możliwość zmiany kolejności w kolejce.

Nowa funkcja Spotify Jam jest pod wieloma względami podobna do funkcji SharePlay w Apple Music, umożliwiającej wspólne słuchanie. Pod systemem iOS 17 Apple Music obsługuje teraz funkcję SharePlay za pośrednictwem CarPlay, umożliwiając innym osobom w samochodzie współtworzenie kolejki. W przyszłej wersji iOS 17 Apple Music doda także obsługę wspólnych list odtwarzania.

Jam jest dostępny od dzisiaj. Najnowszą wersję aplikacji Spotify możesz pobrać ze sklepu App Store lub Google Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify Newsroom | 9TO5Mac