Nowa funkcja Spotify do tworzenia autorskich playlist

Spotify wprowadza nową funkcję „Rozszerz” dla użytkowników Spotify Premium, która ułatwi dodawanie rekomendacji muzycznych do playlist.

Funkcja Rozszerz (Enhanced) w Spotify Premium

Funkcja Rozszerz (ang. Enhanced) stworzona jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy podczas dodawania piosenek do swoich playlist, aby poszerzyć swoje muzyczne horyzonty o nowych artystów lub dobrać utwory, które wpasują się w wybrany nastrój. Funkcja zapewnia spersonalizowane rekomendacje muzyczne, które ułatwią użytkownikom tworzenie składanek, a jednocześnie pozwala na zarządzanie nimi w prosty sposób.

W jaki sposób działa funkcja „Rozszerz”?

  • Aby włączyć lub wyłączyć funkcję, należy nacisnąć przycisk Rozszerz znajdujący się u góry każdej z playlist.
  • Pomiędzy pozycjami z playlisty wyświetlą się nowe, zaproponowane piosenki. Polecony utwór pojawiać się będzie po każdych dwóch piosenkach dodanych przez użytkownika. Maksymalna liczba rekomendacji na jednej playliście to 30.
  • Aby dodać poleconą piosenkę na stałe do swojej playlisty, należy nacisnąć ikonę “+” znajdującą się obok każdego nowego utworu.
  • Piosenki dodane przez użytkownika nigdy nie znikną, a funkcję “Rozszerz” można w każdej chwili wyłączyć jednym kliknięciem.

W ciągu następnego miesiąca funkcja “Rozszerz” będzie dostępna na systemy iOS i Android dla wszystkich użytkowników Premium w wybranych krajach, także w Polsce.