Muse Ring One z płatnościami zbliżeniowymi i czujnikiem temperatury

Zaprezentowano nowe inteligentne urządzenie do noszenia o nazwie Ring One, które umożliwia płatności zbliżeniowe i mierzenie temperatury ciała.

Muse Ring One

Firma Muse Wearables wkrótce rozpocznie kampanię crowdfundingową na Indiegogo, w ramach które wystawi inteligentne urządzenie do noszenia — obrączkę Ring One. Może ona monitorować wskaźniki zdrowotne, takie jak tętno, poziom SpO₂, VO₂ Max, ciśnienie krwi i temperatura skóry. Inne funkcje obejmują monitorowanie snu ze wskazówkami w dołączonej aplikacji, oraz płatności zbliżeniowe. Można także używać Muse Ring One do śledzenia swojej aktywności, liczenia kroków i rejestrowania spalonych kalorii.

Wbudowane pokrętło umożliwia przełączanie trybów treningu w urządzeniu Ring One, a trener oparty na aplikacji może pomóc użytkownikowi osiągnąć cele w zakresie sprawności i dobrego samopoczucia.

Ponadto można używać aplikacji do dzielenia się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi. Urządzenie do noszenia może monitorować sen, a statystyki takie jak wyniki snu i gotowości — statystyki można przeglądać w dołączonej aplikacji. Obrączki można także używać do dokonywania płatności zbliżeniowych, a interfejs z obrotowym kołem zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Urządzenie do noszenia może wytrzymać do siedmiu dni i jest wyposażone w inteligentne etui ładujące.

Ładowanie bezprzewodowe Muse Ring One
Ładowanie bezprzewodowe Muse Ring One

Czujniki Ring One obejmują optyczne czujniki PPG klasy badawczej, czujnik temperatury, 6-osiowy akcelerometr i żyroskop, a także antenę NFC do płatności i ładowania bezprzewodowego. Kampania Indiegogo rozpocznie się 26 września 2023 roku, choć poziom wsparcia dla kampanii Indiegogo Ring One nie jest jeszcze znany. Strona projektu sugeruje, że pierwsi klienci otrzymają 40% zniżki na sugerowaną cenę detaliczną i dożywotnią bezpłatną subskrypcję aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | Muse Wearables