Moss Air z mchem oczyszczacza i nawilża powietrze!

Poznaj Moss Air — pierwsze na świecie terrarium z mechem, które działa również jako stołowy oczyszcza i nawilżacz powietrza.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza z naturalnym mchem Moss Air
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza z naturalnym mchem Moss Air

Chociaż uczy się nas, że drzewa i lasy odpowiadają za większość tlenu, którym oddychamy, to prawie 30% tlenu atmosferycznego pochodzi z prostego mchu – małej, nienaczyniowej rośliny występującej w wilgotnych lub zacienionych środowiskach. Nazywany największym bogactwem natury, mech jest malutki, ale niezwykle skuteczny w oczyszczaniu powietrza z toksyn, zwiększaniu stężenia tlenu w powietrzu, eliminowaniu cząstek kurzu i wytwarzaniu jonów ujemnych, które są korzystne dla zdrowia ludzi. Mech zasługuje na znacznie więcej uznania, niż dostaje… a teraz naturalny oczyszczacz powietrza trafia do naszych domów dzięki Moss Air – terrarium na blacie, które wykorzystuje żywy mech do oczyszczania powietrza, którym oddychamy, jednocześnie je nawilżając.

Zaprojektowany przez Yoonsang Kim z Mosslab oczyszczacz powietrza Moss Air łączy w sobie naturę i technologię w małym oczyszczaczu stołowym, który jest zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i innowacyjny. Przednią fasadę oczyszczacza zdobi ściana z żywego mchu, który stale oczyszcza powietrze, wychwytując toksyny, wzbogacając je w tlen oraz eliminując kurz i związki organiczne. Za tą „żywą ścianą” znajduje się komora wodna Moss Air, która zasila nawilżacz.

Nawilżacz zamienia powietrze w delikatną mgiełkę, która wchodzi w interakcję ze ścianą mchu, tworząc naturalną klepsydrę, której oglądanie jest przyjemnością. Nawilżone powietrze wydostaje się z górnej części Moss Air dzięki wylotowi, który można albo pozostawić otwartym, albo zamknąć, jeśli nie chce się używać funkcji nawilżacza.

W przeciwieństwie do większości oczyszczaczy powietrza wykorzystujących filtry HEPA, bloki węgla aktywnego i komory UV, Moss Air wykorzystuje najskuteczniejszy oczyszczacz powietrza na świecie – naturalny mech. Filtr mchu w Moss Air składa się w rzeczywistości z żywych roślin, które są w stanie przetrwać bez podlewania przez wiele miesięcy (więc nie musisz się martwić). To zupełnie jak roślina, o którą tak naprawdę nie trzeba się troszczyć, mech utrzymuje się sam, podobnie jak terrarium, które może sobie poradzić samo bez interwencji człowieka.

Moss Air - przełącznik nawilżania
Moss Air – przełącznik nawilżania

Oprócz tego, że jest niesamowicie odporny, mech produkuje również znacznie lepiej tlen niż większość roślin, które są setki razy większe. Potrzebujemy zatem tylko niewielkiej ilości mchu, aby zredukować CO₂ w atmosferze w porównaniu z rzeczywistymi drzewami. W rzeczywistości kawałek mchu o powierzchni 307 metrów kwadratowych może usunąć całą tonę atmosferycznego CO₂ rocznie, w przeciwieństwie do dębów o powierzchni 3144 metrów kwadratowych. Mimo że Moss Air zawiera tylko niewielką część rośliny, wystarczy zwiększyć poziom tlenu w salonie, zredukować emisję CO₂ z „zatężonego powietrza”, wyłapać kurz, zneutralizować chemikalia i LZO oraz uwolnić jony ujemne, które pomagają naszemu organizmowi tak jak spacer po parku. Co więcej, mech nadaje pomieszczeniu mieszkalnemu specyficzny, leśny zapach.

Panel mchu jest zamknięty w estetycznej obudowie, która wyposażona jest w podświetlenie LED nadające całemu oczyszczaczowi stołowemu wspaniały charakter.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza z naturalnym mchem Moss Air
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza z naturalnym mchem Moss Air

Moss Air może być używany w dwóch trybach – w trybie terrarium i w trybie nawilżacza. Namagnesowane łożysko kulkowe na górze umożliwia przełączanie trybów. W trybie terrarium metalowa kulka blokuje wylot nawilżacza Moss Air, umożliwiając oczyszczaczowi wytwarzanie w sobie mgły. Mgła pomaga wzbogacić i nawilżyć mech, utrzymując go przy życiu. Odwróć kulkę, a Moss Air przejdzie w tryb nawilżacza, a mgła przedostanie się do Twojego pokoju, nawilżając powietrze i zapobiegając wysuszeniu skóry i włosów. Nawilżone powietrze ma również dodatkowe zalety — pomaga złagodzić alergie i problemy z oddychaniem, zwalczać zarazki, łagodzić problemy z zatokami, a nawet zmniejszać chrapanie spowodowane suchością gardła.

Każdy Moss Air jest również wyposażony w komorę na wodę o pojemności 400 ml z tyłu, którą można łatwo napełnić pod kranem. Woda w komorze utrzymuje się aż do 10 godzin, a papierowy filtr pomaga oczyścić wodę, zanim zamieni się ona w parę. W zależności od jakości wody z kranu filtr papierowy może wymagać wymiany co 3–6 miesięcy, gdy na białym papierze pojawią się oznaki brązowienia. Sam panel z mchu można również wymienić, po prostu podłączając go i wkładając nowy. Wbudowana bateria pozwala na pracę Moss Air przez 8 godzin po pełnym naładowaniu, a port USB-C umożliwia korzystanie ze zwykłej ładowarki do smartfona, aby naładować baterię Moss Air.

Moss Air wspaniale łączy naturę i technologię, tworząc urządzenie stołowe, które jest kompaktowe, funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu i pięknie się prezentuje. Jego konstrukcja zen ma niesamowicie uspokajający efekt, dzięki czemu jest o wiele bardziej wzbogacający i ujmujący niż jakikolwiek nawilżacz, jaki kiedykolwiek widziałeś. Można go kupić na Indiegogo od 79 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Indiegogo