Słuchowisko kryminalne „Skarb” w Radiu 357

W niedzielę 17 września 2023 roku zadebiutuje pierwsze słuchowisko kryminalne Radia 357 i Krajm Story pod tytułem „Skarb”.

Słuchowisko kryminalne „Skarb” Radia 357 i Krajm Story

Słuchowisko Skarb to historia zbrodni z Nowej Soli. Ofiarą był Waldemar Huczka, romski wójt miejscowości. Z jego domu zginęło wiele kosztowności – niewykluczone, że wśród nich było słynne Jajo Faberge. Poznaj pierwsze słuchowisko kryminalne Radia 357, które usłyszysz na naszej antenie i w naszych podcastach. W nagraniu wzięli udział nasi dziennikarze oraz profesjonalni aktorzy dubbingowi, a całość powstała we współpracy z Krajm Story.

Sprawdź także: Teraz łatwo sprawdzisz, jaki utwór usłyszałeś w Radiu 357!

Inspiracją był reportaż kryminalny Ewy Ornackiej. Pracując nad scenariuszem, sięgaliśmy też po mnóstwo archiwalnych źródeł i publikacji z tamtego czasu, opisujących okoliczności zbrodni. Wszystko zgodnie z naszym kluczowym założeniem, że znajdujemy fascynujące, tylko prawdziwe historie i opowiadamy je tak, jak sami chcielibyśmy je usłyszeć. Tak tworzymy podcasty, jakich jeszcze w Polsce nie było – opowiadane z perspektywy policjantów, którzy rozwiązywali najgłośniejsze sprawy w kraju.

 — opowiada Dawid Bartosik z Krajm Story, autor scenariusza i reżyser „Skarbu”

Skarb jest pierwszym słuchowiskiem kryminalnym w ramówce Radia 357. Będzie emitowane na antenie oraz dla patronów będzie dostępne w podcastach. 

Premiera każdego nowego odcinka odbywać się będzie co tydzień, w niedzielę około godziny 17:30 w audycji Cisza! Nagranie. Start już 17 września 2023 roku. Podcast Skarb będzie dostępny także na radiowej platformie podcastowej.

Przygotowanie słuchowiska było niezwykłym doświadczeniem, a efekt nawet przerósł nasze oczekiwania. Dziennikarze ramię w ramię z profesjonalnymi aktorami stworzyli niezwykły klimat tajemniczej zbrodni i policyjnego śledztwa. Nagrania były niezwykłą przygodą i dały nam mnóstwo satysfakcji. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak nasi słuchacze przyjmą nasz pierwszy “kryminał”. Jeśli się spodoba – to na pewno będziemy pracowali nad kolejnymi słuchowiskami. 

— komentuje Olga Mickiewicz

W produkcji wzięło udział siedmioro profesjonalnych aktorów dubbingowych: Jarosław Domin, Paweł Wódczyński, Krzysztof Cybiński, Damian Kulec, Julia Chętowska, Krzysztof Godlewski i Alicja Wojnowska. Swoje role nagrywali także dziennikarze Radia 357 – między innymi Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Pruchnicka, Marcin Łukawski, Marcin Klimkowski oraz Krzysztof Tubilewicz.

Jak zostać patronem Radia 357?

  1. Przejdź do serwisu Patronite korzystając z mojego linku polecającego lub wejdź na stronę wspieram.radio357.pl.
  2. Zarejestruj się lub zaloguj.
  3. Wyszukaj Radio 357 w serwisie Patronite.
  4. Wybierz dowolny próg wsparcia.
  5. Zostań patronem.

I już :) 

Jak i gdzie słuchać Radia 357?

Radia można słuchać we wszystkich popularnych agregatorach z internetowymi stacjami radiowymi, na stronie WWW radia czy przez aplikacje mobilną Radio 357, która pobierzecie bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Radio 357