Opera Mini osiągnęła 500 mln instalacji na Androidzie

Tak, internetowa przeglądarka mobilna Opera Mini wciąż jest dostępna i właśnie została zainstalowana ponad 500 mln razy na urządzeniach z Androidem.

Przeglądarka mobilna Opera Mini

Przeglądarka mobilna Opera Mini to jedna z nielicznych aplikacji na Androida, które są starsze niż sam system operacyjny Android. Została ona uruchomiona jeszcze na telefonach zgodnych z Javą ME, a później została przeniesiona na BlackBerry, Symbiana, Windows Phone’a i ostatecznie na iOS-a (teraz na iOS-ie dostępna jest Opera Touch) oraz Androida. Teraz aplikacja osiągnęła nowy kamień milowy w sklepie Google Play, osiągając 500 milionów instalacji na Androidzie.

W sklepie Google Play czytamy, że Opera Mini ma ponad 500 000 000 instalacji na całym świecie. To znaczące osiągnięcie, ale warto zauważyć, że część tej liczby pochodzi z różnych umów z producentami telefonów na przestrzeni lat. Opera wcześniej współpracowała z Micromax, QMobile i innymi firmami, aby domyślnie włączyć Operę Mini do wybranych telefonach, co zwiększyło ogólną liczbę instalacji.

Opera Mini zainstalowana 500 mln razy na Androidzie

Opera Mini to prędkość i komfort, ale jednocześnie więcej niż zwykła przeglądarka! Zajmuje mało miejsca, szanuje Twoją prywatność i przyspiesza przeglądanie internetu, nawet przy użyciu wolnego lub przeciążonego połączenia. Smart Browsing wybiera optymalny tryb oszczędzania transferu, lepiej wykorzystując dostępny pakiet transmisji danych. Opera Mini blokuje irytujące reklamy, a zaawansowany menedżer pobierania umożliwia udostępnianie plików offline. Wygodny odtwarzacz multimedialny, z trybem obsługi jedną ręką, płynnie odtwarza muzykę i wideo, a do wyboru aktualności używana jest sztuczna inteligencja. 

Kilka aplikacji innych, niż te pochodzące od Google’a, dołączyło już wcześniej do 500-milionowego klubu. Są to miedzy innymi Pinterest, Telegram czy SwiftKey.

Najważniejsze funkcje przeglądarki Opera Mini

  • Oszczędzanie transferu — pobieraj nawet 90% mniej danych i przeglądaj strony szybciej, również przy wolnych połączeniach. Możesz łatwo sprawdzać codzienne oszczędności transferu, a funkcja Opera Mini Smart Browsing automatycznie wybiera tryb zapewniający najwyższy komfort przeglądania.
  • Inteligentne pobieranie — automatyczne skanowanie witryn w poszukiwaniu dostępnych plików wideo i audio oraz pobieranie ich w tle. Łatwe znajdowanie wcześniej pobranych plików i wszystkich innych plików – nie trzeba już szukać w folderach. Inteligentne pobieranie, zintegrowane z odtwarzaczem wideo Opera Mini i udostępnianiem offline, ułatwia pobieranie plików oraz ich przesyłanie znajomym!
  • Udostępnianie plików offline — możesz bezpiecznie wysyłać i odbierać pliki, bez połączenia z Internetem i bez zużywania transferu. Udostępnianie plików offline pozwala przesyłać obrazy i inne pliki z prędkością, sięgającą 300 MB/s. Jest to idealne narzędzie do udostępniania plików w każdym miejscu! Zeskanuj kod QR i dziel się plikami z innymi użytkownikami Opery Mini w ciągu sekund. 
  • Blokowanie reklam — Opera Mini ma blokadę chroniącą przed irytującymi reklamami i umożliwiającą płynne przeglądanie stron internetowych!
  • Dostosuj swoją przeglądarkę — to Ty jesteś szefem w Operze Mini! Dostosuj przeglądarkę, wybierając ulubiony układ, motyw, kategorie wiadomości i inne elementy. Niech Twoja Opera Mini się wyróżnia!
  • Spersonalizowane aktualności — obserwuj lokalne i globalne trendy dopasowane do Twoich zainteresowań. Zmodyfikowany kanał informacyjny w Operze Mini dostarcza aktualności wybierane przez sztuczną inteligencję. Przeglądaj ulubione kanały z wybranymi dla Ciebie tematami.
Zrzuty ekranu z przeglądarki Opera Mini na Androida
  • Odtwarzacz wideo — oglądaj i słuchaj na żywo, lub pobierz na później. Odtwarzacz wideo Opery Mini ma tryb łatwej obsługi jedną ręką i jest zintegrowany z menedżerem pobierania.
  • Czytanie offline — zapisuj wiadomości i inne strony internetowe, używając połączenia Wi-Fi, i czytaj je offline, nie zużywając transferu danych. Możesz także włączyć automatyczne odświeżanie wiadomości, przy dostępności Wi-Fi i łatwo zarządzać zapisanymi plikami. Jeśli umieścisz skrót do funkcji czytania offline na pasku nawigacji, uzyskasz szybki dostęp do plików.
  • Prywatne przeglądanie — Opera Mini świetnie chroni prywatność. Użyj kart prywatnych, aby przeglądać sieć incognito, bez śladów na urządzeniu i unikając śledzenia.
  • Tryb nocny — przyciemnij ekran, aby chronić oczy podczas czytania w ciemnościach.

Pobierz przeglądarkę na swój telefon ze sklepu Google Play:

źródło: Google Play | Android Police