„Tokyo Hotel Sketch” z pięknymi szkicami japońskich hoteli

Misternie szczegółowe ilustracje japońskich pokoi hotelowych autorstwa Kei Endo podkreślają wyjątkową ich architekturę i wystrój wnętrz.

„Tokyo Hotel Sketch” – okładka książki autorstwa Kei Endo
„Tokyo Hotel Sketch” – okładka książki autorstwa Kei Endo

Szkice, drobne ryciny breloczków do kluczy pokojowych, ręczników i filiżanek do herbaty trafiły na skrupulatnie przygotowane szczegółowe plany pięter japońskich pokoi hotelowych od Kei Endo | 遠藤慧. Starannie zmierzone schematy wnętrz przedstawiają umeblowanie, udogodnienia i układy różnych pomieszczeń, od narożnych apartamentów po kameralne kapsuły sypialne.

Sprawdź też: Dogen City to pływające miasto, będące częścią strefy „New Ocean”

Endo opracowuje elementy stylu, takie jak kreatywne dekoracje ścienne lub niepowtarzalne widoki, włączając wymiary każdego aspektu pomieszczenia, nawet po przedstawienie wysokości kieliszków do wina, znajdujących się pokoju.

Zamieszczone zdjęcia stanowią część bogatej kolekcji obejmującej nową książkę Endo zatytułowaną Tokyo Hotel Sketch (tyt. oryg. 東京ホテル図鑑, pol. Szkice tokijskich hoteli), wydaną właśnie w Japonii przez wydawnictwo Gakugei Publishing.

Niestety nie udało mi się znaleźć tej pozycji na Amazonie, ani w żadnym innym sklepie, w którym można byłoby ją kupić — może kiedyś podczas podróży do Japonii uda się kupić.

Więcej prac artystki znajdziesz na jej stronie internetowej, a także na profilach w serwisie X (wcześniej Twitter) i na Instagramie.

Obejrzyj przykłady projektów autorstwa Kei Endo, które znalazły się w książce:

Zajrzyj do książki, dzięki użytkownikowi, który udostępni poniższe wideo:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Colossal | Kei Endo