Tłumacz Google z trybem „twarzą w twarz”

Nowa aktualizacja aplikacji Tłumacz Google może po prostu zmienić sposób, w jaki komunikujemy się ponad granicami.

Rozmowy twarzą w twarz w różnych językach
fot. Depositphotos

Aplikacja Tłumacz Google wprowadza kilka nowych, ekscytujących funkcji, w tym tryb „twarzą w twarz”, który umożliwia użytkownikom natychmiastowe czytanie przetłumaczonego tekstu na ekranie. Tryb konwersacji jest płynnie integrowany z szerszą sekcją Mowa, obsługując różnorodny zakres rozmów międzyludzkich. Inne nowe funkcje obejmują automatyczne odtwarzanie, które wokalizuje tłumaczenia po tym, jak użytkownik mówi, oraz automatyczne wykrywanie języka podczas mówienia.

Sprawdź też: Tłumacz Google może teraz tłumaczyć tekst z obrazów na komputerze

Zespół rozwijające aplikację Tłumacz Google od lat pracuje nad przełamaniem barier językowych. Wraz z niedawną premierą wersji 7.12 być może ożywi ona dialogi międzykulturowe, wprowadzając kilka ekscytujących nowych funkcji, w tym tryb twarzą w twarz.

Na początku tego tygodnia Google rozpoczął wydawanie Tłumacza 7.12. Użytkownik AssembleDebug podzielił się już swoimi spostrzeżeniami na temat nowości w tej wersji. Chociaż nie wszystko tutaj będzie od razu dostępne dla wszystkich, wygląda na to, że Google zacznie włączać te funkcje za pomocą flag po stronie serwera.

Wśród widocznych zmian, otrzymujemy małą poprawkę interfejsu użytkownika. Ikona konwersacji w lewym dolnym rogu wkrótce zniknie, udostępniając miejsce na wprowadzanie pisma odręcznego. Widzimy także, jak korzystanie z przycisku mikrofonu zostało wzbogacone nową, porywającą animacją.

Obsługując różnorodną paletę rozmów międzyludzkich, od krótkich fraz po szczegółowe dyskusje, Tłumacz stara się płynnie zintegrować ten tryb konwersacji z szerszą sekcją Mowa.

Jednak najważniejszym elementem jest niewątpliwie tryb twarzą w twarz. Wyobraź sobie taką sytuację: dwie osoby, mówiące w różnych językach, ale korzystające z technologii, aby przełamać barierę językową. Jeden mówi, a drugi może natychmiast przeczytać przetłumaczony tekst, wyświetlany do góry nogami na tym samym ekranie, eliminując przerwy i niezręczną ciszę. Ze wszystkich nowych zmian wydaje się, że ta ma największy potencjał, aby w końcu umożliwić użytkownikom bezproblemową rozmowę z odległymi krewnymi bez żadnych problemów językowych.

Wreszcie, automatyczne odtwarzanie natychmiastowo wygeneruje możliwość czytania tłumaczenia, gdy użytkownik zacznie mówić — Google powinien zapewniać nam automatyczne wykrywanie języka podczas mówienia. W tej chwili czekamy, kiedy w nasze ręce trafią wszystkie te nowe możliwości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police
zdjęcie wykorzystane we wpisie pochodzi z Depositphotos