Apple testuje druk 3D na potrzeby produkcji Apple Watcha

Przyszłe modele zegarków Apple Watch będą mogły mieć obudowę wykonaną w technologii druku 3D — testy podobno trwają!

Produkcja obudowy Apple Watcha

Na poparcie niedawnego twierdzenia analityka Ming-Chi Kuo Bloomberg twierdzi, że Apple pracuje obecnie nad wydrukiem 3D obudowy nadchodzącego Apple Watcha. W lipcu 2023 roku Ming-Chi Kuo poinformował, że Apple zamierza wykorzystać druk 3D do wyprodukowania tytanowych części mechanicznych do kolejnej wersji Apple Watch Ultra. Kuo twierdzi, że plan zakładał częściową wymianę zwykłych systemów CNC (Computerized Numerical Control), które wycinają materiał w celu dopasowania do projektów.

Sprawdź też: Jak czyścić pasek do Apple Watcha?

Teraz Bloomberg poparł tę tezę, z tą różnicą, że zastosowanym materiałem jest stal nierdzewna, a nie tytan. Raport nie wyklucza użycia tytanu ani produkcji części dla Apple Watch Ultra, ale wyraźnie stwierdza, że jest on testowany pod kątem Apple Watch Series 9 ze stali nierdzewnej.

Biorąc pod uwagę, że premiera Apple Watch Series 9 ma nastąpić 12 września 2023 roku, wydaje się, że testowanie całkowitej zmiany procesu produkcyjnego jest na późnym etapie.

Możliwe jednak, że Apple ma już ukończoną obudowę dla Apple Watch Series 9 i testuje, jak dobrze druk 3D będzie sprawdzał się w przyszłości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg | Apple Insider