Tłumacz Google może teraz tłumaczyć tekst z obrazów na komputerze

Webowa funkcja wykrywania i tłumaczenia tekstów z grafiki wykorzystuje technologię AR Translate z Google Lens.

Tłumacz Google — tłumaczenie tekstu z grafiki na komputerze

Tłumacz Google w przeglądarce internetowej na komputerze może teraz konwertować tekst z obrazów. Wykorzystuje tę samą technologię, co narzędzie AR Translate dla Google Lens, które wykonuje tłumaczenia w czasie rzeczywistym na smartfonach.

Znajdziesz tę opcję w witrynie Tłumacza Google, gdzie u góry zobaczysz nową kartę Obrazy. Po przesłaniu zdjęcia lub zrzutu ekranu z komputera pojawia się tłumaczenie, które (w większości przypadków) powinno wyglądać tak płynnie, jak oryginalny tekst.

Interfejs internetowy zawiera opcje kopiowania tekstu, pobierania przetłumaczonego obrazu lub usuwania go. Ponadto obsługuje 113 dostępnych języków źródłowych (i może je automatycznie wykryć) oraz 133 języki docelowe.

Przeczytaj także: Tłumacz Google z lepszym tłumaczeniem tekstu z obrazów

Znakowanie „Lens translate” poniżej wyniku wskazuje, że korzysta z tych samych generatywnych sieci kontradyktoryjnych (GAN), które zasilają AR Translate dla Google Lens. Chociaż Lens od lat jest w stanie tłumaczyć obrazy na urządzeniach mobilnych, najnowsza wersja, która zadebiutowała w zeszłym roku, wykorzystuje tę samą technologię, która napędza Magic Eraser firmy, która zadebiutowała na Pixelu 6, ale jest teraz dostępna na starszych Pixelach i Google One. Dzięki temu tłumaczenie wydaje się zastępować oryginalny tekst, a nie nakładać go na wierzch.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Engadget