Pożegnaj się z aplikacją Messenger Lite

Firma Meta już we wrześniu wycofuje lżejszą wersję swojej aplikacji mobilnej Messenger Lite na Androida.

Koniec aplikacji Messenger Lite od 18 września 2023 r.

Aplikacja Messenger Lite została ogłoszona w październiku 2016 roku i była przeznaczony dla słabszych urządzeń z Androidem. Ostatecznie była dostępna dla wszystkich telefonów, ale we wrześniu 2023 roku Meta wycofuje Messengera Lite. W przypadku niektórych użytkowników, już dzisiaj otwarcie aplikacji Lite powoduje wyświetlenie pełnoekranowego komunikatu „Użyj Messengera, aby kontynuować rozmowę”. Po 18 września 2023 roku Messenger Lite nie będzie już dostępny. Nie będzie to miało wpływu na historię rozmów: „Wiemy, że Twoje czaty są dla Ciebie ważne, więc wszystko z Messenger Lite jest nadal dostępne w aplikacji Messenger”.

Komunikator Messenger Lite zostanie wycofany i nie będzie dostępny po 18 września 2023 roku. Aplikacja nie jest już dostępna w sklepie Google Play dla nowych użytkowników, ale dotychczasowi użytkownicy nadal mogą ją pobrać.

Jednym z powodów, dla których osoby nawet z dobrymi sprzętowe smartfonami korzystały z Messengera Lite, była minimalna liczba komunikatów. Podstawowa, prosta aplikacja do przesyłania wiadomości pozwala po prostu rozmawiać z ludźmi bez żadnych zbędnych cech konstrukcyjnych.

Tak, po tych wszystkich latach wersji Lite brakowało takich funkcji, jak ciemny motyw, ale nigdy nie był powolny i po prostu pozwalał na bezproblemową komunikację. Pod wieloma względami była to idealna aplikacja do czatowania tekstowego.

Dla porównania, korzystanie z pełnej aplikacji Messenger naraża Cię na korzystanie z różnych innych działań i produktów Facebooka. Na pierwszy rzut oka znajdują się linki do zamawiania rzeczy, a nawet Meta Quest.

Jeśli chodzi o wydajność, pełna aplikacja działa dobrze na większości flagowych urządzeń i mam nadzieję, że tak jest obecnie na wszystkich urządzeniach. Aplikacja ma 54 MB w porównaniu z poprzednim Messenger Lite „mniej niż 10 MB do pobrania”.

Messenger Lite (zrzuty ekranów)

Inne funkcje Messengera Lite obejmowały: Zapisuje dane. Ładuje się szybko, działa wydajnie i zużywa mniej mobilnej transmisji danych. Działa wszędzie. Docieraj do ludzi, gdy znajdujesz się w obszarze o wolnym lub niestabilnym połączeniu internetowym.

Informacja o wycofaniu Lite’a pojawia się w momencie, gdy Messenger ma zrezygnować z obsługi SMS-ów w przyszłym miesiącu. Jeśli nie chodzi tylko o ograniczanie przez Meta produktów niekrytycznych, istnieje argument, że era „lite” aplikacji dobiega końca wraz ze wzrostem wydajności urządzeń na całym świecie. W przypadku Google Android Go pozostaje – i wkrótce będzie obsługiwał aktualizacje Android Runtime za pośrednictwem Mainline – ale wydaje się, że marka „Go” zanika.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta | 9TO5Google