Facebook testuje przywrócenie Messengera do aplikacji

W aplikacji mobilnej Facebooka może ponownie pojawić się okno Messengera – czyli tak jak było kiedyś – wszytko w jednej aplikacji.

Facebook Today and Tomorrow (3/2023)

Meta może przywrócić funkcję Messengera w swojej aplikacji mobilnej Facebooka. Tom Alison, szef Facebooka, napisał we wpisie na firmowym blogu o kilku nowych rzeczach, które platforma ma w zanadrzu. Alison pisze o tym, jak ważne dla platformy są rozmowy, które prowadzimy z bliskimi nam osobami. Użytkownicy musieli korzystać z Messengera i Facebooka osobno ze względu na brak integracji pierwszego z drugim. Wspomniano również, że w ciągu jednego dnia we wszystkich aplikacjach wysyłanych jest około 140 miliardów wiadomości. Obecnie trwają testy integracji z Messengerem, przywracając klasyczne funkcje przesyłania wiadomości, których użytkownicy nie mają obecnie w natywnej aplikacji Facebooka.

Sprawdź też: Facebook ma już 2 miliardy użytkowników

Facebook przedstawił plany przywracania funkcji przesyłania wiadomości. Byłoby wspaniale mieć Messengera z powrotem w głównej aplikacji Facebooka (biorąc pod uwagę, że dziwne było używanie innej aplikacji tylko do wiadomości). Niedawno Messenger został zaktualizowany, o nowe emotikony, motywy czatu i inne elementy do kompleksowego szyfrowania.

Platforma należąca do Meta rozważa także ulepszenie swoich możliwości sztucznej inteligencji. Tom Alison wyjaśnił, że odkrywanie oparte na sztucznej inteligencji jest istotnym czynnikiem w zapewnianiu znaczących kontaktów z przyjaciółmi, rodzinami i grupami. W szczególności Facebook będzie pracował pod kątem wprowadzenia ulepszeń AI. Według wpisu na blogu, na Facebooku i Instagramie odtwarzanych jest ponad 140 miliardów Reelsów. AI jest podobno odpowiedzialna za wiele czynników, nie tylko za polecanie krótkich i długich filmów, ale także za zdjęcia, teksty i grupy.

Facebook szczegółowo opisuje nowe doświadczenie oparte na sztucznej inteligencji, używając go do polecania publicznych treści grup na podstawie osobistych zainteresowań. Mamy nadzieję, że treści, które najbardziej Cię interesują, będą wyświetlane bezpośrednio w Twoim kanale, bez konieczności ręcznego wyszukiwania czegokolwiek.

Jeśli chodzi o twórców, Tom Alison wspomniał, że w tym dziale również będzie trochę nowości. Przede wszystkim twórcy na Facebooku będą wkrótce mieli uproszczone narzędzia, lepsze formaty twórczej ekspresji oraz narzędzia do lepszego rozwoju na platformie, a jednocześnie będą mogli łatwo zarządzać swoimi społecznościami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta | XDA Developers