Lekka wersja komunikatora Messenger Lite na Androida

Facebook uruchomił w 5 krajach lekką wersję swojego komunikatora mobilnego Messenger Lite, który pobiera mniej danych komórkowych.

Facebook Messenger Lite

Aplikacje mobilne Facebooka, są jednymi z najczęściej wykorzystywanymi przez użytkowników mobilnych. Nie jest tajemnicą, że aplikacje pobierają dość sporo danych, co może być problemem dla użytkowników z małym pakietem danych lub w krajach, gdzie dostępność szybkiego internetu jest ograniczona.

Pierwszym krokiem na zaradzenie powyższych ograniczeń było wprowadzenie w zeszłym roku lżejszej wersji aplikacji Facebook Lite, który pobiera i zajmuje znacznie mniej danych, a dodatkowo została zoptymalizowana pod wszystkie warunki sieciowe (2G, 3G i 4G). Dzisiaj szef Messengera, David Marcus poinformował na swoim profilu o uruchomieniu lżejszej wersji komunikatora mobilnego Messenger Lite.

Komunikator został podobnie jak wersja Facebooka Lite zaprojektowana tak, aby działała płynnie na starszych modelach smartfonów, zmniejszą ilością pamięci i mocy obliczeniowej. Dodatkowo apka nie wymaga dużej przepustowości sieci do prawidłowego działania i znacznie lepiej ma radzić sobie z niestabilnymi połączeniami z siecią. Messenger Lite powstał głównie z myślą o krajach rozwijających się, gdzie popularne są starsze telefony z Androidem. Na początek z aplikacji mogą korzystać mieszkańcy pięciu krajów: Kenii, Malezji, Sri Lanki, Tunezji i Wenezueli. Niemniej aplikacja zostanie udostępniona później także w innych krajach.


Nowa wersja Facebook Messengera Lite zużywa mniej danych i działa we wszystkich sieciach. Jej rozmiar to ok. 2 MB i można zainstalować na urządzeniach z systemem Android 2.2 lub nowszym. Cechy ma podobne do lekkiej wersji aplikacji serwisu:

  • Szybka instalacja – aplikacja jest mniejsza, w związku z czym zajmuje mniej miejsca i szybciej się ją pobiera.
  • Działa na starych telefonach z systemem Android – możesz używać starszych telefonów z systemem Android nieobsługiwanych przez normalną wersję aplikacji.
  • Wykorzystanie mniejszej ilości danych – bardziej efektywnie wykorzystasz pakiet danych. Oszczędzaj, zużywając mniej danych..
  • Szybkie ładowanie – to nasza najszybsza aplikacja. Szybciej wczytuj zdjęcia i wyświetlaj posty znajomych.
  • Działa we wszystkich sieciach – jest przeznaczona dla sieci 2G i obszarów o wolnej lub ograniczonej łączności internetowej.

źródło: Facebook