Pokochasz te programy z Joanną Lumley!

Joanna Lumley to niebywale urocza osoba – a dzięki jej seriom dokumentalnych poznasz opowiedziane w błyskotliwy sposób historie z całego świata.

Joanna Lumley na tle chińskiego muru
fot. BBC Select

Brytyjska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, była modelka, działaczka na rzecz obrony praw człowieka i ochrony zwierząt, członkini i patronka organizacji pomocowych i charytatywnych, pisarka, Dama Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego — Joanna Lumley — to ostatnio moja ulubiona bohaterka serii dokumentalnych wyprodukowanych przez BBC. Obecnie w Polsce można obejrzeć online tylko 3 serie, ale i tak jest to prawdziwa uczta, pełna historii, humoru, przyrody i niewyobrażalnie dalekich podróży.

Zobacz też: Urocza para z „Kupiliśmy sobie zamek” zapowiada nowy projekt!

Stacja BBC znana jest z wartościowych i ciekawie zrealizowanych seriali dokumentalnych, a programy Joanny Lumley niewątpliwie należą do jednych z lepszych.

Polskim widzom znana między innymi z serii o Jamesie Bondzie – W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, Na tropie Różowej Pantery czy serialu Absolutnie fantastyczne, prowadząc swoje podróżnicze serie dokumentalne może skraść serca wielu widzom, którzy jak ja, lubią odkrywać interesujące miejsca.

Większość dokumentów z przesympatyczną prowadzącą Joanną Lumley ma niestety tylko 3 odcinki – ale warto je zobaczyć – szczególnie w zimne dni. W Polsce możemy oglądać online 3 tytuły w BBC Playerze, który dostępny jest między innymi dla subskrybentów Canal+ online. Linki do programów znajdzie poniżej.

Programy dokumentalne z Joanną Lumley to między innymi:

Programy dokumentalne z Joanną Lumley
Programy dokumentalne z Joanną Lumley | BBC

Joanna Lumley: sekrety pięknych miast

Joanna Lumley - sekrety pięknych miast
  • Odcinek 1: aktorka Joanna Lumley poznaje Paryż. Zwiedza zniszczoną pożarem Notre-Dame, odwiedza dziedziczkę Daphne Guinness, kupuje garnitur vintage marki Chanel, wznosi się nad miasto balonem i poznaje Ibrahima, uchodźcę, który został pszczelarzem.
  • Odcinek 2: aktorka Joanna Lumley udaje się do Rzymu, miasta jedynego w swoim rodzaju. Z siodełka Vespy zachwyca się atmosferą, zabytkami i pięknem Wiecznego Miasta.
  • Odcinek 3: aktorka Joanna Lumley zwiedza Berlin. Trudna historia tego miasta dała początek wyjątkowo twórczej atmosferze.

Wielka Brytania z Joanną Lumley

Wielka Brytania z Joanną Lumley
  • Odcinek 1: Joanna zabiera widzów w inspirującą podróż po Wielkiej Brytanii. Od wysuniętego na północ szkockiego archipelagu Hybryd Zewnętrznych po znajdującą się na samym południu Kornwalię.
  • Odcinek 2: aktorka Joanna Lumley zabiera widzów w inspirującą podróż po Szkocji, archipelagu Hybryd Zewnętrznych oraz Irlandii Północnej.
  • Odcinek 3: w trzecim odcinku Joanna zabiera widzów w podróż po Północnej Walii, wyspie St Michael’s Mount i West Country. Na koniec wyprawy odwiedza rodzinny Londyn.

Transsyberyjska wyprawa Joanny Lumley – pociągiem z Hongkongu do Moskwy

Transsyberyjska przygoda z Joanną Lumley
  • Odcinek 1: Joanna Lumley rusza w 10 000-kilometrową podróż Koleją Transsyberyjską. Odwiedza restaurację utrzymaną w konwencji Mao i zachwyca się Zakazanym Miastem w Pekinie.
  • Odcinek 2: w Mongolii Joanna poznaje miejscowych nomadów i odwiedza kopalnię złota. W stolicy kraju, Ułan Bator, spotyka słynnych śpiewaków gardłowych.
  • Odcinek 3: Joanna przemierza Rosję i dociera do najbardziej odległych zakątków Syberii. Odwiedza miasto, gdzie zamordowano rodzinę cara, oraz schron atomowy Stalina.

Joanna Lumley na Jedwabnym Szlaku

Joanna Lumley wybiera się w podróż z Wenecji do chińskiej granicy. jej trasa wiedzie dawną drogą handlową łączącą Chiny z Bliskim Wschodem i Europą.

Serial można oglądać na kanale BBC Lifestyle w niedziele o godzinie 20:00.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BBC