iOS 16.6, macOS Ventura 13.5 i inne uaktualnienia dostępne!

Apple udostępniło aktualizacje swoich systemów operacyjnych, które łatają aktywne luki w zabezpieczeniach — koniecznie uaktualnij swoje urządzenia!

Uaktualnienia systemów operacyjnych firmy Apple

Aktualizacje systemów operacyjnych iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 i tvOS 16.6, które Apple wydało dzisiaj, usuwają długą listę luk w zabezpieczeniach, w tym dwie, które według Apple’a mogły być aktywnie wykorzystywane. Nie należy zwlekać ze zaktualizowaniem swoich urządzeń i warto je wykonać od razu – zajmie to Wam maksymalnie 30 minut, w zależności od urządzenia i prędkości łącza internetowego.

Może Cię zainteresować także: Publiczne bety systemów iOS 17, macOS Sonoma i pozostałych są już dostępne

Firma Apple wydała dziś również aktualizacje starszych systemów iOS 15.7.8, iPadOS 15.7.8, macOS Monterey 12.6.8 i macOS Big Sur 11.7.9 dla urządzeń, na których nie można uruchomić najnowszych wersji oprogramowania Mac, iPhone’a i iPada. Te aktualizacje zawierają te same ulepszenia zabezpieczeń.

Istnieje kilka poprawek dla luk w jądrze, w tym jedna, która może pozwolić aplikacji na modyfikację wrażliwego stanu jądra. Jest to luka, która według Apple’a mogła być aktywnie wykorzystywana, ale sformułowanie firmy wskazuje, że otrzymano tylko raporty o aktywnych exploitach przeciwko wersjom iOS wydanym przed iOS 15.7.1. Błąd jest jednak załatany na wszystkich platformach.

Aktualizacje naprawiają również lukę w zabezpieczeniach WebKit, która według Apple’a mogła być aktywnie wykorzystywana, ale Apple najpierw rozwiązał ten problem za pomocą systemu iOS 16.5.1 (c) i „macOS Ventura” 13.4.1 (c) Rapid Security Responses, więc niektórzy użytkownicy iPhone’a, iPada i komputerów Mac mogli już mieć ochronę przed tym problemem.

iOS 16.6 i watchOS 9.6 OTA update
iOS 16.6 i watchOS 9.6 OTA update

Ponieważ te wersje oprogramowania zawierają tak wiele poprawek zabezpieczeń, warto je jak najszybciej zainstalować. Pełną listę poprawek wdrożonych przez Apple można znaleźć na stronie wsparcia dotyczącej poprawek bezpieczeństwa firmy Apple.

macOS Ventura 13.5 i iPadOS 16.6 (OTA update)
macOS Ventura 13.5 i iPadOS 16.6 (OTA update)

Te wersje systemów nie zawierają żadnych nowych funkcji, są jednak szczególnie zalecane ze względów bezpieczeństwa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple