Infinix nawiązuje współpracę z Centrum Nauki Tesli

Producent smartfonów Infinix nawiązał współpracę z Centrum Nauki Tesli, muzeum oraz centrum nauki i technologii, położonym w miejscu dawnego laboratorium Nikoli Tesli w Wardenclyffe w Nowym Jorku.

Infinix | Tesla Science Center (logo cobranding)

W jej ramach Infinix będzie wspierał instytucję finansowo oraz zorganizuje serię spotkań i wydarzeń dla młodzieży na jej terenie na temat  nowych technologii i innowacji. W ten sposób firma pragnie wesprzeć ducha innowacji i złożyć hołd pionierskiemu wynalazcy. 

Kierując się wyjątkową wizją i inteligencją, Nikola Tesla, jednego z najbardziej błyskotliwych umysłów w historii, położył podwaliny pod nowoczesne technologie i przewidział przyszłość pełną obietnic dla ludzkości. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy oddać hołd dziedzictwu Nikoli Tesli i jego przełomowej pracy oraz podekscytowani możliwością dalszego przesuwania granic innowacji dzięki tej współpracy. Mamy nadzieję, że zainspirujemy młode umysły do realizowania swoich pasji w dziedzinach nauki i technologii.

– mówi Lake Hu, CMO Infinix

W ciągu swojego 86-letniego życia Nikola Tesla zgromadził imponującą kolekcję kilkuset patentów. Jego pionierskie osiągnięcia, obejmujące rozwój systemu prądu przemiennego i bezprzewodowej transmisji energii, wywarły niezatarty wpływ na nowoczesną technologię, kształtując krajobraz naszego codziennego życia. Pomimo problemów i krytyki, Tesla wykazywał się niezachwianą determinacją, utrzymując niesłabnący entuzjazm i niezachwianą wytrwałość w zakresie prac nad kolejnymi wynalazkami. 

Infinix konsekwentnie rozwija pionierskie innowacje, kładąc szczególny nacisk na rozwój technologii szybkiego ładowania. W 2021 r. firma ogłosiła przełomową technologię ładowania 160 W, a niedługo po tym, w 2022 r., wprowadziła do sprzedaży smartfon ZERO Ultra z błyskawicznym ładowaniem 180 W

Na początku tego roku Infinix jeszcze bardziej przesunął granice innowacji, wprowadzając technologię All-Round FastCharge, umożliwiającą ładowanie przewodowe 260 W i bezprzewodowe 110 W. Oprócz tego zapewnia ona najwyższe bezpieczeństwo ładowania oraz oferuje szereg wygodnych funkcji, jak ładowanie zwrotne, obejściowe i wieloprotokołowe. W maju światową premierę miała wyposażona w rozwiązania tej technologii seria smartfonów NOTE 30

Infinix oraz Centrum Nauki Tesli wspólnie chcą inspirować kolejne pokolenie młodych innowatorów do rozwijania swoich pomysłów i tworzenia wynalazków, które będą kształtować przyszłość technologii. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Infinix