watchOS 9.6.1 dostępny do pobrania

Firma Apple wydała małą aktualizację systemu watchOS 9.6.1 z zalecanymi poprawkami wydajności i błędów.

watchOS 9.6.1

Numer kompilacji aktualizacji dla systemu watchOS 9.6.1 to 20U80, która zastępuje wcześniejszą wersję watchOS 9.6 (kompilacja 20U73), która została wydana 24 lipca 2023 roku. Bieżące wydanie aktualizacji skupia się głównie na poprawie wydajności i naprawie wykrytych błędów. Wynika to z faktu, że Apple traktuje priorytetowo rozwój swoich głównych wydań systemu operacyjnego, których premiera planowana jest na nadchodzący sezon jesienny.

Jednak w tym przypadku Apple podał konkretny powód wydania systemu watchOS 9.6.1: „Ta aktualizacja rozwiązuje problem, który uniemożliwia aplikacjom korzystającym z API Motion Disorder dostęp do danych ruchu w celu śledzenia drżenia i objawów związanych z chorobą Parkinsona”.

Apple Watch powinien zaktualizować się automatycznie w ciągu jednego do dwóch dni w zależności od preferencji użytkownika. Jeśli jednak ktoś chce zainstalować aktualizację wcześniej, może to zrobić ręcznie.

Aby ręcznie zaktualizować, otwórz aplikację Watch na iPhonie, stuknij Mój zegarek, wybierz Ogólne, a następnie Uaktualnienia. Jeśli aktualizacja jest dostępna, stuknij Pobierz i zainstaluj.

Twój zegarek Apple Watch zaktualizuje się wtedy, gdy jest naładowany w przynajmniej 50% i znajduje się w zasięgu połączonego iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple