Gmail na urządzeniach mobilnych przetłumaczy Ci e-maile

Nowa aktualizacja aplikacji mobilnej Gmail doda opcję tłumaczenie wiadomości e-mail — najpierw na Androidzie a potem na iOS-ie.

Tłumaczenie wiadomości w aplikacji mobilnej Gmail

Google właśnie ogłosiło jedną małą, ale bardzo znaczącą zmianę, która pojawi się w aplikacji mobilnej Gmail w najbliższych dniach. Użytkownicy Gmaila będą mogli przetłumaczyć e-maile na swoich telefonach bez konieczności opuszczania aplikacji. Do tej pory było to możliwe tylko w przeglądarkowej wersji Gmaila, który obsługuje tłumaczenia w ponad 100 językach. Najnowsza aktualizacja Gmaila dodaje natywną integrację tłumaczenia w aplikacji mobilnej, co pozwoli użytkownikom szybciej i łatwiej komunikować się w wielu językach.

Sprawdź też: Niebieski znacznik weryfikacji teraz także w Gmailu!

Jedna z wielu bardzo pożądanych funkcji, możliwość tłumaczenia wiadomości e-mail na telefonie, jest stopniowo udostępniana wszystkim użytkownikom Gmaila. Po otrzymaniu aktualizacji nowy baner, który można zamknąć, pojawi się, gdy język treści wiadomości będzie inny niż „język wyświetlania poczty” w ustawieniach konta.

Alternatywnie użytkownicy Gmaila mogą zdecydować, czy aplikacja ma zawsze tłumaczyć lub nigdy nie tłumaczyć z określonych języków. Aby przetłumaczyć wiadomość, po prostu kliknij opcję „Tłumacz” u góry wiadomości e-mail.

Ci, którzy odrzucą opcję tłumaczenia, otrzymają ją ponownie, gdy język w treści wiadomości e-mail nie będzie pasował do ustawionego „języka wyświetlania poczty”. Oczywiście integracja tłumaczenia natywnego z aplikacją mobilną obejmuje opcję jej wyłączenia, co oznacza, że nigdy nie otrzymasz banera dla określonego języka.

Opcja tłumaczenia wiadomości e-mail w aplikacji mobilnej Gmail
Opcja tłumaczenia wiadomości e-mail w aplikacji mobilnej Gmail

Aby wyłączyć to ustawienie, musisz zaakceptować komunikat „Nie tłumacz na [język] ponownie”, który pojawia się po odrzuceniu banera, lub wybierając opcję „Nie tłumacz na [język] ponownie” z menu ustawień tłumaczenia. Niezależnie od tego, czy masz wyłączone tłumaczenia, możesz ręcznie przetłumaczyć wiadomość za pomocą menu z trzema kropkami.

Według Google’a użytkownicy Androida powinni zobaczyć nową funkcję już od 8 sierpnia 2023 roku, ale pełne wdrożenie dla wszystkich może potrwać do 15 dni. Z kolei użytkownicy iPhone’ów (iOS) będą mogli tłumaczyć swoje e-maile na swoich urządzeniach od 21 sierpnia 2023 roku.

Aplikacja mobilna „Gmail: poczta od Google” dostępna jest na urządzeniach z systemami iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Workspace updates | PhoneArena