Bonus dla fanów „Koła Czasu” i nowy serial „Those About To Die”

Prime Video udostępnia pierwszą scenę z drugiego sezonu „Koła Czasu” oraz zapowiada serial „Those About To Die”.

Koło Czasu (The Wheel of Time) 2. sezon - 1 września 2023 roku (Prime Video)

Serwis Prime Video ogłosił, że pierwsza scena z drugiego sezonu Koła Czasu jest teraz dostępna do obejrzenia pod koniec finałowego odcinka sezonu pierwszego (odcinek S01E08) jako specjalny bonus-niespodzianka dla fanów. Serwis zapowiada również nowy serial Those About To Die. Teaser odzwierciedla strukturę bestsellerowej i epickiej serii książek Koło Czasu autorstwa Roberta Jordana, na której oparty jest serial Amazon Original. Autor na końcu każdej powieści dodawał pierwszy rozdział następnej książki jako jej zapowiedź.

Scena, która została udostępniona – otwarcie odcinka S02E01 – jest adaptacją ulubionego przez fanów prologu Darkfriend Social z drugiej powieści z serii Jordana, Wielkie polowanie (The Great Hunt), na której w dużej mierze opiera się sezon drugi.

W 2024 roku na platformie Prime Video w Polsce zadebiutuje serial historyczno-dramatyczny Those About To Die reżysera Rolanda Emmericha (Moonfall, Dzień Niepodległości, Godzilla). Zainspirowany książką non-fiction o tym samym tytule autorstwa Daniela P. Mannixa, 10-odcinkowy serial pozwoli widzom zanurzyć się w spektakularnym, złożonym i skorumpowanym świecie wyścigów rydwanów i walk gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Wszystkie odcinki pierwszego sezonu Those About to Die będą dostępne wyłącznie na Prime Video, platformie dostępnej dla klientów Prime. Klienci Prime w Polsce mają dostęp do wszystkiego co najlepsze w zakresie zakupów i rozrywki, w tym do szybkiej, darmowej dostawy milionów produktów z Amazon.pl, dostępu do nagradzanych filmów i seriali na Prime Video, darmowych gier i materiałów in-game na Prime Gaming, a także do ekskluzywnych okazji Prime. Każdy może wypróbować Prime za darmo w ramach 30-dniowego okresu próbnego. Po tym okresie Prime jest dostępny za jedyne 49 zł/rok lub 10,99 zł/miesiąc.

W serialu występują: zdobywca Oscara Sir Anthony Hopkins (Milczenie owiec, Król Lear) jako cesarz Wespazjan, Iwan Rheon (Gra o tron) jako Tenax, Tom Hughes (The English, Victoria) w roli Titusa Flavianusa, Sara Martins (Tell No One, Death in Paradise) jako Cala oraz Jóhannes Haukur Jóhannesson (Gra o tron) jako Viggo, Jojo Macari (Sex Education), Gabriella Pession (Crossing Lines), Dimitri Leonidas (Rosewater, Renegades), Moe Hashim (Ted Lasso), Rupert Penry-Jones (Whitechapel), Eneko Sagardoy (Elite), Pepe Barroso (Gran Turismo), Gonçalo Almeida (Amor, Amor), Kyshan Wilson (Under the Amalfi Sun), Alicia Edogamhe (Summertime) i inni.

Panem et Circenses – Chleba i igrzysk; Rzym w 79 r. n.e.: Do pracy w centrum Imperium Rzymskiego, najbogatszego miasta na świecie, napływają niewolnicy z całego kraju. Rzymska populacja – znudzona, niespokojna i coraz bardziej agresywna – jest utrzymywana w ryzach głównie dzięki dwóm rzeczom: darmowemu jedzeniu i spektakularnej rozrywce w postaci wyścigów rydwanów i walk gladiatorów. „Those About To Die” zagłębia się w świat igrzysk charakteryzujący się żądzą krwi, chciwością, pogonią za władzą i korupcją. Wyścigi w Circus Maximus są kontrolowane przez cztery korporacje należące do patrycjuszy, frakcje Niebieską, Czerwoną, Białą i Zieloną, a udziały w tych czterech frakcjach to najcenniejsza rzecz w Rzymie. Ludność jest coraz bardziej żądna krwi, więc potrzebny jest specjalnie zaprojektowany stadion do walk gladiatorów – Koloseum. Skala stadionu oraz walk gladiatorów i zwierząt jest ogromna – podobnie jak podziemia z kwitnącym biznesem bukmacherskim. W podziemiu, pod trybunami, pracują i żyją tysiące ludzi – wśród nich tysiące, którzy zginą za igrzyska.

Serial Those About To Die produkcji AGC studios został zamówiony przez High End Productions, spółkę joint venture utworzoną niedawno przez Herberta G. Kloibera i Constantin Film, wraz z amerykańskim dostawcą usług streamingowych Peacock i jest produkowany przez Centropolis, Hollywood Gang i Street Entertainment, a jego scenarzystą jest nominowany do Oscara Robert Rodat (Patriota, Szeregowiec Ryan), a reżyserem Roland Emmerich wraz z Marco Kreuzpaintnerem (Beat, The Lazarus Project). Producentami wykonawczymi są Emmerich, Harald Kloser (2012, White House Down, Midway), Gianni Nunnari (The Departed, 300), Herbert G. Kloiber, Martin Moszkowicz, Oliver Berben, Jonas Bauer, Charles Holland, Stuart Ford oraz Lourdes Diaz, Charles Holland, Kreuzpaintner i Rodat. Serial będzie również dostępny w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Irlandii, Turcji, Andorze, Monako, Luksemburgu i Belgii.

Drugi sezon Koła Czasu pojawi się na platformie Prime Video 1 września 2023.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video