Zobacz zwiastun 2. sezonu serialu „Koło Czasu”

Nowy sezon przebojowego serialu fantasy opartego na bestsellerowych powieściach Roberta Jordana będzie miał swoją premierę 1 września 2023 na Prime Video.

Koło Czasu (The Wheel of Time) 2. sezon - 1 września 2023 roku (Prime Video)

Serwis streamingowy Prime Video opublikował dziś pierwszy zwiastun drugiego sezonu przebojowego serialu fantasy Koło Czasu (tyt. oryg. The Wheel of Time). W tym materiale bohaterowie serialu stawiają czoła śmiertelnemu zagrożeniu. Video przybliża także nowe postaci takie jak Elayne Trakand, Aviendha i Lady Suroth. W dwuminutowym zwiastunie znajdziemy również potyczki pełne akcji i easter eggi. Drugi sezon Koła Czasu – oparty na drugiej powieści z serii książek Roberta Jordana pt. Wielkie Polowanie, a także niektórych elementach trzeciej powieści Smok Odrodzony – został nakręcony w Czechach, Maroku i we Włoszech.

Zobacz także: Zapowiedź 2. sezony serialu „Koło Czasu” zakręci Ci w głowie

Występują w nim Rosamund Pike (Zaginiona Dziewczyna, O wszystko zadbam) jako Moiraine Damodred, Daniel Henney (Zabójcze Umysły) jako Lan Mandragoran, Josha Stradowski (Gran Turismo) jako Rand al’Thor, Zoë Robins (Power Rangers Ninja Steel) jako Nynaeve al’Meara, Madeleine Madden (Dora i miasto złota) w roli Egwene al’Vere, Marcus Rutherford (Posłuch) wciela się w Perrin Aybara, Dónal Finn (Rogue Heroes) gra Matta Cauthona i Ceara Coveney (Młody Wallander) jako Elayne Trakand.

Premiera tego zwiastuna to również powrót #WOTWednesdays, w ramach których w każdą środę, aż do premiery 1 września 2023 roku i później, będą pojawiać się nowe materiały dotyczące drugiego sezonu.

Serial Koło Czasu oparty jest na bestsellerowych powieściach Roberta Jordana, które należą do najpopularniejszych serii książek fantasy wszechczasów, z ponad 90 milionami sprzedanych egzemplarzy. Drugi sezon serialu Amazon Original będzie miał premierę 1 września 2023 roku wyłącznie na Prime Video w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie. Koło Czasu jest częścią oszczędności, wygody i rozrywki, z których korzystają klienci Prime. Serial jest koprodukcją Amazon Studios i Sony Pictures Television Studios.

Rand al’Thor (Josha Stradowski, Gran Turismo) dowiaduje się, że jest Odrodzonym Smokiem – niebezpieczną postacią z historii, której przeznaczeniem albo jest ocalić świat… albo go zniszczyć. Armia potężnych kobiet chcąca chronić go przed Mrocznym musi liczyć się z rosnącą mocą i szaleństwem Randa. Koło Czasu obraca się i zbliża się Ostatnia Bitwa. Choć Rand myślał, że zniszczył Mrocznego, zło nie zniknęło ze świata. W sezonie drugim nowe i bardzo stare zagrożenia ścigają młodych przyjaciół z Dwóch Rzek rozproszonych po całym świecie. Kobieta, która ich odnalazła i była dla nich przewodniczką nie jest teraz w stanie im pomóc, więc muszą znaleźć inne źródła siły – w sobie samych lub w sobie nawzajem. W Świetle… lub w Ciemności.

Koło Czasu został zaadaptowany na potrzeby telewizji przez producenta wykonawczego i showrunnera Rafe’a Judkinsa (Agents of S.H.I.E.L.D., Hemlock Grove). Producentami wykonawczymi są także: Larry Mondragon i Rick Selvage z iwot productions (“Winter Dragon”), Ted Field z Radar Pictures (Jumanji: Następny poziom, Winter Dragon), Mike Weber (Jumanji: Następny poziom, Beirut), Darren Lemke (Shazam!, Goosebumps, Winter Dragon), Marigo Kehoe (Outlander, The Crown), Justine Juel Gillmer (The Survivor, Halo), Sanaa Hamri (Empire, Lovestruck) i Amanda Kate Shuman (The Blacklist). Współproducentem wykonawczym jest Rosamund Pike, a Harriet McDougal, Brandon Sanderson i Lauren Selig są producentami konsultacyjnymi. 

Drugi sezon Koła Czasu pojawi się na platformie Prime Video 1 września 2023.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video