Pierwsza mechaniczna klawiatura 8BitDo puszcza oko do NES

Producent akcesoriów do gier wydaje klawiaturę mechaniczną Retro Mechanical Keyboard, która jest wyposażona w dwa programowalne przyciski w stylu NES.

Klawiatura mechaniczna Retro Mechanical Keyboard od 8BitDo

Nintendo nie produkuje klawiatur, ale klawiatura mechaniczna Retro Mechanical Keyboard od 8BitDo może być kolejnym akcesorium, który pokochają gracze. Urządzenie za 99,99 USD jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: „N Edition”, która ma tę samą szarą kolorystykę, co Nintendo Entertainment System (NES), oraz czerwono-białą „Fami Edition”, która czerpie oczywistą inspirację z japońskiego Famicom. Zamówienia przedpremierowe można już składać, a wysyłka klawiatury zaplanowana jest na 10 sierpnia 2023 roku.

Zobacz także: Bardzo ładna jest ta klawiatura Lenovo ThinkBook KB Pro

Klawiatura jest dostarczana z parą „Super Buttons” — gigantycznymi czerwonymi wersjami przycisków znajdujących się na oryginalnym kontrolerze NES. Są programowalne i wyposażone w klikalne przełączniki Gateron Green, które powinny sprawić, że będą odpowiednio grube do naciśnięcia. Przyciski Super Buttons łączą się z klawiaturą za pomocą kabla 3,5 mm, a na klawiaturze znajdują się dodatkowe porty do podłączenia do trzech dodatkowych par przycisków, dostępnych za 19,99 USD za parę.

Wydaje się, że sama klawiatura używa dość standardowego układu bez klawiatury numerycznej, ale poza tym używa klawiszy o standardowym rozmiarze. Jego przełączniki Kailh Box White V2 można wymieniać podczas pracy na wypadek, gdybyś chciał je zastąpić czymś mniej głośnym i klikalnym. W lewym górnym rogu klawiatury znajduje się pokrętło głośności, obok selektora, który przełącza klawiaturę między dwoma trybami połączenia bezprzewodowego — Bluetooth i 2,4 GHz za pomocą klucza sprzętowego. Klawiatury można również używać przewodowo przez USB.

Komunikat prasowy 8BitDo informuje, że bateria klawiatury zapewnia 200 godzin użytkowania po 4 godzinach — czyli około pięciu tygodni, jeśli używasz jej pięć dni w tygodniu przez osiem godzin dziennie. Chciałbym zobaczyć, jak to sprawdza się w praktyce, biorąc pod uwagę, że bateria 8BitDo o pojemności 2000 mAh jest o połowę mniejsza niż w Keychron Q1 Pro, która oferuje do 300 godzin użytkowania z wyłączonym RGB. Na klawiaturze 8BitDo nie ma śladu RGB.

Klawiatura mechaniczna Retro Mechanical Keyboard i przyciski Super Buttons od 8BitDo
Klawiatura mechaniczna Retro Mechanical Keyboard i przyciski Super Buttons od 8BitDo

Raczej nie zdziwisz się, słysząc, że nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś stworzył klawiaturę o tematyce Nintendo. Jest konsola Megalodon 64, która ma wyglądać jak Nintendo Switch, a klawiatura Durgod Fusion jest dostępna w czarnej, czerwonej i szarej kolorystyce w stylu NES. Konkurencyjny producent akcesoriów do gier — Hyperkin — wyprodukował również klawiaturę mechaniczną w kolorystyce Nintendo, chociaż była fioletowa, podobnie jak amerykański wariant SNES.

Klawiatura mechaniczna Retro Mechanical Keyboard od 8BitDo

Jeśli szukasz myszy do sparowania z klawiaturą, 8BitDo oferuje mysz o tematyce NES z 2019 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 8BitDo | The Verge